Ziemia Święta

Ziemia Święta

Ziemia Święta

Tel Awiw – Jerozolima – Betlejem – Cezarea – Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska – Tyberiada – Kafarnaum – Tabha – Tabor – Jerycho – Jerozolima – Qumran – Morze Martwe – Tel Awiw

PROPONOWANY PROGRAM

DZIEŃ 1: WARSZAWA – TEL AWIW – BETLEJEM.

Wylot z lotniska Chopina do Tel Awiwu. Przylot na miejsce i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 2: BETLEJEM – JEROZOLIMA.

Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy – wąskich uliczek Starego Miasta, których szczególny klimat pozostaje niezmieniony przez wieki historii. Zobaczymy kościół św. Anny, źródło Bethesda, meczet Al-Aqsa i Kopułę na Skale, a następnie ściana Płaczu – najważniejszy fragment murów okalających świątynię jerozolimską, oraz mur zachodni – najważniejsza synagoga pod gołym niebem. Zobaczymy też kościół „Ecce Homo” i Więzienie Chrystusa. Następnie spacer „Drogą Krzyżową” Via Dolorosa, do Bazyliki Grobu Pańskiego. Po południu krótka przejażdżka na Plac Żłóbka i do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem – najstarszego czynnego kościoła w Palestynie, zbudowanego dla upamiętnienia miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Następnie zobaczymy położone nieopodal Pola Pasterzy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 3: JEROZOLIMA – CEZAREA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA – TYBERIADA

Po śniadaniu wyjazd nadmorską drogą do Cezarei – jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu, pozostałości starożytnego miasta i portu, zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Wizyta w ruinach miasta i najlepiej zachowanego w regionie rzymskiego teatru. Następnie przejazd do Hajfy – trzeciego co do wielkości miasta w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Roztacza się stąd niesamowity widok na świątynię Bahai, zaliczaną do cudów świata, miasto i port. Następnie przejazd do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i źródło Maryi. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

DZIEŃ 4: TYBERIADA – KAFARNAUM – TABGHA

Śniadanie. Zwiedzanie zacznie się od krótkiego rejsu statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przypłynięcie do Kafarnaum, gdzie znajduje się starożytna synagoga z okresu Drugiej Świątyni i dom św. Piotra. Następnie przyjazd do miasta Tabgha, doliny na północno-zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, na Górę Błogosławieństw – miejsca, w którym Jezus wygłosił Kazanie na Górze i dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by w ten sposób nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Zdarzenie to upamiętnia Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie przejazd nad Rzekę Jordan, do miejsca uznawanego za miejsce chrztu Jezusa Chrystusa. Po drodze miejscowość Magdala, uznawana za miasto pochodzenia Marii Magdaleny. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

DZIEŃ 5: TYBERIADA – TABOR – JERYCHO – JEROZOLIMA

Po śniadaniu wyjazd na Górę Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd przez Dolinę Jordanu i miasto Bet Shean (historycznie Scytopolis, Nysa i Beisan) – zamieszkałe nieprzerwanie od 5000 lat, z uwagi na położenie na trasie szlaków handlowych. Przejazd do Jerycha uznawanego za jedno z najstarszych (a jednocześnie najniżej położonych – 270 m p.p.m.) nieprzerwanie zamieszkałych miast na Ziemi. Przejazd w pobliżu Góry Quarantania, uznawaną za Górę Kuszenia, a następnie przez dolinę Wadi Qilt, powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 6: JEROZOLIMA

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Jerozolimy. Rozpoczniemy od Góry Oliwnej, skąd roztacza się spektakularny widok na „Złote Miasto”. Następnie Kościół Pater Noster, który został wzniesiony na polecenie cesarzowej bizantyjskiej – Heleny, tuż obok groty, w której Jezus nauczał Apostołów modlitwy Ojcze Nasz. Kaplica Wniebowstąpienia, w której wg tradycji znajduje się odcisk stopy Jezusa Chrystusa. Przejazd do ogrodu Getsemani, w którym Jezus przebywał podczas czuwania modlitewnego wraz z Apostołami i został pojmany – Kościół Wszystkich Narodów, Ogród Agonii, Kościół i Grób Maryi Dziewicy, Kościół św. Piotra „Il Gallicantu”. Następnie przejazd na Górę Zion, zwiedzanie Wieczernika, Grobu Króla Dawida, Kościoła Doromition. Następnie Yad Vashem – Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Na terenie Instytutu znajduje się m.in. muzeum, synagoga oraz kilkanaście pomników poświęconych np. żydowskim partyzantom i żołnierzom, a także Januszowi Korczakowi. Później przejazd obok Knesetu – Parlamentu Izraela. Następnie przejazd do Ain Karem, które ma wyjątkowe znaczenie, jako miasto rodzinne Zachariasza i Elżbiety, rodziców Jana Chrzciciela. Jest to również miejsce Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, w którym to Maria, matka Jezusa odwiedziła swą kuzynkę Elżbietę, gdy ta oczekiwała przyjścia na świat swego syna Jana. Odwiedziny w Kościele Nawiedzenia – piękny dwupoziomowy kościół, którego budowę zakończono w roku 1955 wznosi się na ruinach sakralnych konstrukcji z czasów krzyżowców i dawniejszej świątyni bizantyjskiej. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 7: QUMRAN – MORZE MARTWE

Po śniadaniu wyjazd na południe w kierunku najniższego punktu na Ziemi – regionu Morza Martwego. Po dotarciu na miejsce wizyta w jaskiniach Qumran, w których w latach 1947-56 znaleziono zwoje – tzw. Rękopisy z Qumran. Wg badań pochodzą one z okresu II-I w. p.n.e. i zawierają teksty biblijne Starego Testamentu, jak również teksty nawiązujące do Biblii. Następnie przejazd nad Morze Martwe – czas wolny na relaks i kąpiele w słonych wodach najniżej położonego morza na Ziemi. Powrót do Jerozolimy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 8: TEL AWIW – WARSZAWA

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie, zakończenie programu i powrót do Polski. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

UWAGI:

zastrzega się możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy.

Ceny

CENA: 3 500 ZŁ

CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Tel Awiw – Warszawa bezpośrednio lub z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją
 • wyżywienie wg programu – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
 • transport klimatyzowanymi autokarami
 • zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • serwis polskiego pilota

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnego przewodnika izraelskiego – ok. 155 USD/os.
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników – ok. 5 USD/os.
 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci)

WIZY:

Wizy nie są wymagane dla pobytów na okres do 90 dni. Wymagany paszport ważny co najmniej sześć miesięcy od daty wjazdu.

UWAGA

Z uwagi na fakt, że stempel izraelski w paszporcie skutkuje brakiem możliwości wjazdu niektórych krajów arabskich (Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii), należy przy odprawie paszportowej w Izraelu poprosić urzędnika o niestemplowanie paszportu – zostanie wydana i podstemplowana na osobnej kartce tzw. Flying Visa. Pieczątki potwierdzające bytność w krajach arabskich nie uniemożliwiają wjazdu do Izraela.