Meksyk

Meksyk

MEKSYK
- przeglądanie się w lustrze wielobarwnej kultury

Proponowana przez nas wyprawa będzie okazją do odwiedzenia najwspanialszych miejsc Meksyku, jednocześnie będąc wewnętrzną podróżą inspirowaną jego kulturą. Wędrówka ta będzie czymś więcej niż dwutygodniowe zwiedzanie atrakcji turystycznych – pragniemy, aby podróż po skarbach jednego z najciekawszych państw Ameryki Środkowej stała się świadomym doświadczeniem jego zróżnicowanej kultury, historii, dziedzictwa i współczesnej rzeczywistości. Wspólnie będziemy je zgłębiać i eksplorować oraz czerpać z nich inspiracje do autorefleksji i własnego rozwoju.

Odwiedzane przez nas miejsca: starożytne kompleksy budowli i piramid związanych z kultem religijnym Majów i Zapoteców, niezwykłe miejsca przyrodnicze – dżungla tropikalna, wodospady, karaibskie plaże; uczestnictwo w celebrowaniu wiosennego przesilenia, spotkania z lokalną ludnością i ich obrzędowością oraz starożytną mitologią i astronamią, a także wszelkie inne doświadczenia podczas podróży, staną się podstawą do rozmów i zajęć kierowanych przez osobę prowadzącą spotkania.

W miarę chęci uczestników będziemy częściej czerpać z obrzędowego bogactwa kultury meksykańskiej. Osoby chętne będą mogły brać udział w wieczornych rozmowach, zabawach, warsztatach, etc.

PROPONOWANY PROGRAM

 Dzień 1: POLSKA – CANCUN

Wylot z Polski. Przylot do Cancun. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w Dos Playas Hotel 3* (all inclusive). Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 2: CANCUN – COBA – CANCUN

Śniadanie w formie bufetu. Wycieczka do Coba. Zwiedzanie ukrytych w dżungli, mniej popularnych wśród turystów ruin dawnego ośrodka Majów. Powrót do Cancun. Lunch i kolacja w hotelu. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 3: CANCUN – CHICHEN ITZA – MERIDA

Śniadanie w formie bufetu. Wczesny wyjazd do Chichen Itza– najważniejszego ośrodka kultury Majów i Tolteków. Zwiedzanie niezwykłych piramid. Uczestnictwo w celebrowaniu wiosennego przesilenia podczas zachodu słońca- obserwacja niezwykłego zjawiska, gdzie cień tarasów padający na boki paneli okalających schody piramidy, tworzy wzór pełzającego węża. Przejazd do Meridy. Zakwaterowanie w Ambassador Hotel 3*. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 4: MERIDA – UXMAL – CAMPECHE

Śniadanie amerykańskie w hotelu. Zwiedzanie miasta Merida. Przejazd do ukrytych w bujnej zieleni ruin ośrodka ceremonialnego Majów Uxmal. Przejazd do Campeche. Zakwaterowanie w America hotel 2*. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 5: CAMPECHE – VILLAHERMOSA

 Śniadanie kontynentalne w hotelu. Zwiedzanie Campeche- miasta słynącego z niskiej, kolonialnej zabudowy o wszystkich kolorach tęczy oraz plątaniny wąskich uliczek. Przejazd do Villahermosa i zakwaterowanie w Baez Carrizal Hotel 2*. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 6: VILLAHERMOSA – VERACRUZ

Śniadanie amerykańskie w hotelu. Przejazd do Catemacostolicy meksykańskich szamanów. Dla chętnych spotkanie ze znanymi z magicznych praktyk „oczyszczania” szamanami. Przejazd do bajkowego Tlacotalpan– niewielkiego miasteczka urzekającego mnogością stylów architektonicznych i fuzją barw. Przejazd do Veracruz i zakwaterowanie w Hostal de Cortes hotel 3*. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 7: VERACRUZ – OAXACA

Śniadanie w formie bufetu. Zwiedzanie Veracruz– barwnego, nadmorskiego miasteczka o kolonialnej architekturze. Veracruz to także stolica meksykańskiego karnawału–  idealne miejsce dla wielbicieli zabawy w latynoskich klimatach. Przejazd do miasta Oaxaca. Zakwaterowanie w Hacienda la Noria Hotel 3*. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 8: OAXACA – MITLA – TULE – TEHUANTEPEC

Śniadanie amerykańskie w hotelu. Przejazd i zwiedzanie ruin Mitla– założonego ok. 500 r. miasta Zapoteków. Tula Tree– gigantyczne (54 m w obwodzie!), jedno z najstarszych drzew na świecie. Przejazd do Tehuantepec i zakwaterowanie w Calli hotel 3*. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 9: TEHUANTEPEC– CAÑON DEL SUMIDERO – SAN CRISTOBAL

Śniadanie amerykańskie w hotelu. Przejazd do zachwycającego tworu natury- Kanionu Sumidero. Godzinny rejs statkiem po rzecze Grijalva i podziwianie wspaniałych widoków. Przejazd do San Cristobal i zakwaterowanie w D’Monica Hotel 4*. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 10: SAN CRISTOBAL – SAN JUAN CHAMULA – AGUA AZUL – PALENQUE

Śniadanie amerykańskie w hotelu. Przejazd i zwiedzanie indiańskich wiosek w San Juan Chamula. Przejazd do Agua Azul i podziwianie urokliwych wodospadów oraz skamieniałych elementów krajobrazu spowodowanego wysoką zawartością minerałów w wodzie. Przejazd do Palenque i zakwaterowanie w Villas Kin-Ha Hotel 3*. Nocleg.

 

Dzień 11: PALENQUE – VILLAHERMOSA

Śniadanie amerykańskie w hotelu. Zwiedzanie Palenque– ważnego ośrodka kultury Majów, w którym zachowało się wiele niezwykle interesujących budowli i śladów po minionych latach świetności. Zwiedzanie ruin, w tym Świątyni Inskrypcji, gdzie znajduje się najważniejszy pisany przekaz Majów. Przejazd do Villehermosa. Zakwaterowanie w Baez Carrizal Hotel 2*. W miarę możliwości – wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 12: VILLAHERMOSA – BACALAR – MAHAHUAL

Śniadanie amerykańskie w hotelu. Przejazd do malowniczej Bacalar Lagoon, zwanej również „Laguną Siedmiu Kolorów” ze względu na przepiękne i bardzo zróżnicowane zestawienie odcieni toni wodnej. Rejs po lagunie. Przejazd do Mahahual. Zakwaterowanie w hotelu Posada de los 40 cañones 2*. W miarę możliwości – wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 13: MAHAHUAL  – TULUM – CANCUN

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Tulum. Zwiedzanie tajemniczych ruin budowli Majów. Przejazd do Cancun. Zakwaterowanie w Dos Playas Hotel 3* (all inclusive). Kolacja w hotelu. W miarę możliwości – wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 14: CANCUN

Śniadanie w formie bufetu. Dzień przeznaczony na relaks i wypoczynek na plaży (all inclusive). Lunch i pożegnalna kolacja w hotelu. W miarę możliwości- wieczorne spotkanie. Nocleg.

 

Dzień 15: CANCUN – POLSKA

Śniadanie w formie bufetu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przesiadka w porcie europejskim.

 

Dzień 16: POLSKA

Przylot do Polski

Ceny

CENA: 5000 zł + 1000 USD

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot z Polski do Cancun i z powrotem
 • Transfer z lotniska do hotelu w Cancun i z hotelu na lotnisko
 • Przejazdy klimatyzowanym busem na terenie Meksyku
 • Zakwaterowanie w wymienionych w programie hotelach w miarę dostępności, ewentualnie w hotelach tej samej kategorii. Pokoje typu standard.2 osobowe z łazienkami
 • Bilety wstępów do wszystkich wymienionych w programie atrakcji
 • Opiekę pilota
 • Usługi anglojęzycznego przewodnika w miejscach zwiedzania wraz z tłumaczeniem
 • Śniadania amerykańskie
 • Lunche i kolacje zaznaczone w programie
 • Program all inclusive w hotelu w Cancun
 • Ubezpieczenie KL I NNW
 • Warsztatową oprawę programu podróży – spotkania, zabawy inspirowane indiańskimi rytuałami, etc.

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • Napojów
 • Posiłków nie wymienionych w programie
 • Opłaty wjazdowej do Meksyku
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników

WIZY:

Wizy nie są wymagane dla pobytów na okres do 90 dni. Wymagany paszport ważny co najmniej sześć miesięcy od daty wjazdu.

UWAGA

 • Każdy uczestnik może ze sobą zabrać 1 sztukę bagażu do 20 kg
 • Trzyosobowe pokoje w Meksyku posiadają 2 podwójne łóżka
 • Nie ma możliwości zarezerwowania z góry pokoju dla niepalących. Może on być przyznany dopiero w dniu zakwaterowania, w miarę dostępności
  • W pokoju z dwoma osobami dorosłymi można zakwaterować maksymalnie dwójkę dzieci w wieku do 11 lat (2 podwójne łóżka, brak możliwości dostawek)
  • Osoby od 12 roku życia są traktowane jak osoby dorosłe
  • W przypadku, gdy lot powrotny do Polski jest do godz. 10:00 włącznie, goście nie dostaną śniadania w dniu wylotu (z uwagi na potrzebę dotarcia na lotnisko 3 godziny przed odlotem)
  • Program all inclusive w Cancun przestaje obowiązywać po śniadaniu w dniu wylotu
  • Program all inclusive w Cancun uwzględnia darmowe drinki w godzinach 10:00 – 22:00.
  • W Kanionie Sumidero uczestnicy biorą udział w rejsie statkiem, którym mogą płynąć również inni turyści
  • W poniedziałki muzea w Meksyku są zamknięte
  • Opłata za używanie kamery video w muzeach i niektórych miejscach zwiedzania wynosi 3 USD
  • W okresie maj- wrzesień w Meksyku panuje pora deszczowa

* Cena  może ulec zmianie w zależności od ceny biletu lotniczego w dniu zakupu imprezy.

ZAPISZ SIĘ!