Kambodża

Kambodża

Kambodża

CAMBODIAN DISCOVERY – to najlepsza wyprawa do Kambodży połączona z wypoczynkiem na rajskich plażach. Podczas 14 dni pobytu z bliska poznamy Kambodżę, życie i mentalność Khmerów oraz mniejszości etnicznych. Zwiedzimy ukryty w dżungli największy na świecie świątynny kompleks Angkor Wat i zrobimy to na rowerach, szybką łodzią przez pływające wioski przemierzymy jezioro Tonle Sap i Mekongiem wpłyniemy do Phnom Penh. Podczas dwudniowego trekkingu w dżungli spędzimy noc na hamakach nieopodal wodospadu, będziemy myć słonie i pić świeżo paloną kawę na plantacji. Odwiedzimy ludzi Bunong i ich animistyczne świątynie, w których od niepamiętnych czasów składają ofiary duchom. Motorówkami dostaniemy się na głęboką prowincję gdzie spotkamy pracujących w wiejskich szkołach wolontariuszy i odwiedzimy najstarsze świątynie w kraju. Na sam koniec będziemy leniuchować w plażowym raju Otres. Oferta idealna oferta dla tych, którzy wakacje chcą spędzić aktywnie, skosztować prawdziwej przygody a na koniec „podładować akumulatory”.

PROPONOWANY PROGRAM

DZIEŃ 1 i 2 

Wylot z Polski, nocleg w Bangkoku zwiedzanie ,następnego dnia lot do Siem Reap. Po zakwaterowaniu odpoczynek. Wieczór w okolicach słynącej z nocnego życia Pub Street. Zakwaterowanie w dobrym, sprawdzonym *** hotelu. W cenę nie jest wliczona kolacja w Siem Reap (ok. $5).

DZIEŃ 3 

Angkor Wat to największy świątynny kompleks świata – można go zwiedzać na wiele sposobów. My wybieramy najlepszy – na górskim rowerze z profesjonalnym przewodnikiem. W ten sposób przemierzając dżunglę odwiedzimy nie tylko popularne świątynie Ta Prohm, Bajon i Angkor Wat, lecz także dotrzemy do miejsc, które znają nieliczni. Dzień zakończymy pokazem tradycyjnego tańca Apsary (w mistrzowskim wykonaniu) połączonym z kolacją. Na bogaty bufet składają się przysmaki kuchni khmerskiej oraz europejskiej. Dobrej klasy rowery górskie, kaski, serwis oraz wyspecjalizowany przewodnik. W cenę nie jest wliczony lunch w trakcie zwiedzania ($5 – $7) oraz napoje podczas kolacji

DZIEŃ 4 

Z Siem Reap do stolicy kraju, Phnom Penh dostaniemy się szybką łodzią przez jezioro Tonle Sap oraz Mekong. Ta kilkugodzinna podróż przez pływające wioski za każdym razem jest inna, zaskakująca i wyjątkowa. Podziwiając przyrodę oraz życie mieszkańców dopłyniemy do stolicy. Czas wolny, kolacja w jednej z charakterystycznych dla Phnom Penh „klimatycznych” restauracji. Zakwaterowanie w dobrym, sprawdzonym *** hotelu. W cenę nie jest wliczony lunch (ok. $5) oraz napoje w trakcie kolacji

DZIEŃ 5 

Stolica kraju to miejsce magiczne, jedno z ostatnich wciąż „dzikich” wielkich miast Azji Płd.-Wsch. Odwiedzimy świątynię Wat Phnom, Pałac Królewski, Srebrną Pagodę, największy targ Azji, po dziś dzień słynący z różnorodnej oferty Central Market. Udamy się także na usytuowaną pośrodku Mekongu Wyspę Jedwabników, gdzie lokalna społeczność uzyskuje cenny materiał tradycyjnymi metodami. W cenę nie jest wliczony lunch w trakcie zwiedzania (ok. $5) oraz kolacja (ok. $5).

DZIEŃ 6

Rano wyjedziemy na trekking do Senmonrom w prowincji Mondulkiri. Po przyjeździe i zakwaterowaniu wycieczka do położonej na dwóch wzgórzach animistycznej świątyni ludzi lasu. Wieczorem kolacja – bbq w Mountain Center Zakwaterowanie w dobrym, sprawdzonym resorcie w górach. W cenę nie jest wliczony lunch (ok. $5) oraz napoje w trakcie kolacji.

DZIEŃ 7 i 8

Wyjdziemy na dwudniowy trekking po khmerskiej dżungli. Nasi przewodnicy wywodzą się z zamieszkującego od 2000 lat dżunglę, liczącego zaledwie 32 000 osób ludu Bunong. Będziemy przeprawiać się przez rzeki, łąki, wycinane maczetą zarośla, mijać jaskinię i wodospady (najwyższy ma 25 m. wysokości). Noc spędzimy na hamakach aby następnego dnia wraz z Machutami (opiekunowie słoni) myć stuletnie olbrzymy w wodospadzie. Na zakończenie trekkingu odwiedzimy wioskę oraz tradycyjne chaty po dziś dzień zamieszkane przez ludzi Bunong. Zakwaterowanie w wojskowych hamakach, w cenie odgłosy dżungli oraz szum wodospadu. W cenę nie jest wliczona kolacja po powrocie z trekkingu ($3-$5).

DZIEŃ 9 

Śniadanie zjemy, na plantacji słynnej kawy z Mondulkiri. Napoje? Oczywiście z kofeiną. Transfer do kolebki khmerskiej państwowości – prowincji Takeo. Po przyjeździe odpoczynek i krótkie zwiedzanie okolic oraz nocnego targu. Zakwaterowanie w dobrym, sprawdzonym pensjonacie. W cenę nie jest wliczony lunch w trasie (ok. $5) oraz kolacja ($1-$5).

DZIEŃ 10 

Motorówką pokonamy 24 kilometry aby dotrzeć do najstarszej świątyni w kraju, wybudowanej w czasach Królestwa Funan na wzgórzu – Phnom Da. Wyjątkowa wycieczka do świata, w którym czas płynie w innym tempie. Odwiedzimy lokalne wioski oraz prowadzoną przez wolontariuszy szkołę ASEAN w Angkor Borei. W cenę nie jest wliczony lunch (ok. $1-$5) oraz kolacja ($1-$5)

DZIEŃ 11

Po drodze do plażowego raju w Otres Village odwiedzimy organiczną farmę najsłynniejszego pieprzu świata w Prowincji Kampot oraz zatrzymamy się na Krabim Targu w uroczym nadmorskim kurorcie Kep. Wieczorem zakwaterowanie a następnie tradycyjna khmerska (”garnkowa”) kolacja w restauracji w Ortes Village. Zakwaterowanie w dobrym, sprawdzonym ośrodku nad morzem. W cenę nie jest wliczony lunch (ok. $2 – $5) oraz napoje w trakcie kolacji.

DZIEŃ 12 

Pierwszy dzień plażowania w Otres rozpoczniemy od krótkiej wycieczki po okolicznych plażach (znanych i jeszcze dzikich i nieznanych). Następnie w programie plażing , smażing, chiling, snorkling… take your time. Dzień swobodnego wypoczynku, w cenę nie są wliczone posiłki ($3-$7 danie).

DZIEŃ 13 

Kontynuacja dnia poprzedniego-oddajemy się błogiemu leniuchowaniu na plaży… Kolejny dzień swobodnego wypoczynku, w cenę nie są wliczone posiłki ($3-$7 danie).

DZIEŃ 14 i 15 

Plażowanie ciąg dalszy, wieczorem kolacja pożegnalna. W cenę nie są wliczone śniadanie oraz lunch ($3-$7 danie).

DZIEŃ 16

Ranny samolot do Bangkoku – powrót do Polski 12.12.

Programy naszych wypraw są tworzone i realizowane przez pasjonatów, podróżników, rezydentów w Azji. Hotele, przewodników oraz transport za każdym razem dobieramy z największą starannością, korzystając z wiedzy dostępnej „miejscowym”. Daje nam to gwarancję, że wspólnie przeżyjemy fantastyczną przygodę. Istnieje możliwość modyfikacji programu, tak aby w jak największym stopniu spełniał Wasze oczekiwania.

CENY

CENA: 3500 ZŁ + 1400 USD

CENA OBEJMUJE:

  • Noclegi wg programu w hotelach 3*
  • nocleg w dżungli na przygotowanych wojskowych hamakach z moskitierą
  • przelot samolotem Warszawa – Bangkok – Warszawa
  • przelot samolotem Bangkok – Seam Rep
  • przelot samolotem Phnon Pen – Bangkok
  • obsługa przewodnika w j. polskim
  • transport lokalny i miejscowi przewodnicy
  • Ubezpieczenie KL i NWW

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

BILETY WSTĘPÓW I POSIŁKI !

ZAPISZ SIĘ!