Bali

Bali

Bali

Można lecieć do Egiptu, Tunezji czy Turcji, ale nie ma drugiego tak magicznego miejsca na świecie, gdzie ludzie tak często świętują i uśmiechają się do przybyszów. Miejsca z żywą religią, która zdominowała całe życie Balijczyków – z przepiękną architekturą, kolorową przyrodą i tą magią wyspy, która potrafi zaczarować każdego podróżnika na zawsze. Polecamy wyprawę eksplorującą nie tylko wyspę, ale i siebie, poszukajmy „ducha wyspy” razem!

PROPONOWANY PROGRAM:

Biorąc pod uwagę, że samo miejsce oferuje przybyłym tak wiele atrakcji z których chce się skorzystać, stworzyliśmy nasz program tak, aby móc zaspokoić różne potrzeby.

Chcemy wszystkim dać szansę trochę odpocząć; nacieszyć się słońcem, tropikalnym oceanem, plażą pod palmami oraz kulturą i sztuką tego pięknego miejsca. Poniżej przeczytacie szczegółowy program naszych propozycji zwiedzania wyspy (w cenie wyprawy), w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Mamy jeszcze dodatkową atrakcję – kilka dni na wyspach Gili! To znajdujące się w pobliżu Bali rajskie wysepki nie znające motoryzacji. Rafa koralowa tworzy tam prawdziwie przecudny krajobraz zarówno nad, jak i pod wodą. Dla tych co nurkują niewątpliwie dodatkowa atrakcja, dla każdego możliwość podglądania podwodnego świata. Na pewno spotkamy wielkie morskie żółwie i setki kolorowych rybek ?

Zapraszamy!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

CZAS POBYTU: 14 DNI

1 DZIEŃ/2 DZIEŃ 

Salamant Datang! (Witaj)

Spotkanie na lotnisku, przelot do jednego z portów Azjatyckich – przesiadka na samolot do Denpasar. Możliwość jeszcze jednej przesiadki!

W trakcie przelotu do celu naszej podróży, po drodze przekraczamy równik. Po wylądowaniu w Denpasar można się zastanawiać, czy samolot nie wylądował w jakiejś egzotycznej świątyni… Jednakże zamiast kapłanów po lotnisku spacerują celnicy.

Udajemy się do naszego pierwszego hotelu na Bali, położonego w miejscowości Nusa Dua. Hotel będący naszym pierwszym domem na tej uroczej wyspie jest przy plaży, mamy także do dyspozycji basen.

Udajemy się na pierwszy spacer – zapoznanie okolicy.

Wieczorem polecamy masaż w SPA. Ceny masażu zaczynają się od 10 USD.

3 DZIEŃ 

Po śniadaniu można zrelaksować się w basenie i złapać promienie balijskiego słońca. Tego dnia odwiedzimy pierwszą ważną świątynię Tanah Lot położoną na południowym wybrzeżu wyspy.

To jedna z najsławniejszych świątyń na Bali i jedna z kilku morskich świątyń, w których oddaje się hołd duchom morza. Wznosi się na olbrzymiej skale nieopodal brzegu, która wyrzeźbiona jest przypływami. Wokół świątyni zobaczymy samotne czarne wieże i kępy roślinności na urwiskach; w okolicznych jaskiniach żyją święte węże, którym Balijczycy starają się nie wchodzić w drogę. Do świątyni mogą wejść tylko wierni, zaś turystom pozostaje podziwianie przepięknych widoków z pobliskiego brzegu. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w Świątyni Pura Ulun Danu Bratan to jedna z hinduistycznych świątyń, które można znaleźć na indonezyjskiej wyspie Bali. To jedna z najczęściej fotografowanych oraz najbardziej charakterystycznych świątyń na wyspie. Została wybudowana w drugiej połowie XVII wieku na brzegu jeziora Bratan. Wokół turyści będą mogli podziwiać wspaniały i bardzo zadbany ogród, który dodaje uroku temu miejscu.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Ubud. To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. Znajdziemy tu muzea i galerie sztuki balijskiej, tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zwiedzimy prywatne, małe pracownie i poznamy miejscowych artystów. Udamy się także do Małpiego Lasu ze świątynią Małp. W tym dniu odbędą się tez kolorowe pochody z demonami, kukły tych demonów nie tylko straszą ale i bawią jest to jedno z ciekawszych świąt na Bali o nazwie Nyepi.

5 DZIEŃ

Dzień ciszy w ramach święta Nyepi – miasta pustoszeją muzyka milknie światła są gaszone. Zaczyna się dzień w którym Balijczycy udają że ich nie ma, po to aby oszukać przelatujące nad wyspą demony. Zostajemy w hotelu w którym możemy korzystać z basenu i odpoczywać od zgiełku cywilizacji …

6 DZIEŃ

Pobyt w Ubud. Najlepsze miejsce na zakup Balijskiego rękodzieła spacer po mieście i zakupy na bazarze. Pod wieczór będziemy świadkami okazjonalnego przedstawienia z Ramayany połączonego z pokazem rytualnego tańca Kecak Dance, który znany jest z filmu Baraka. Towarzyszy mu śpiew chóralny kilkudziesięciu mężczyzn oraz Fire Dance – egzorcystyczny taniec chroniący przed zawładnięciem duszy, tańczony boso na rozżarzonych węglach.

7 DZIEŃ

Czas opuścić Ubud i wyruszyć na poszukiwanie Ducha Bali, by odkryć zniewalającą magię wyspy. W drodze na Wschód zatrzymamy się w świątyni Pura Goa Lawah słynącej z mieszkających w niej tysięcy nietoperzy. Świątynia robi wrażenie upiornej i mrocznej; wybudowana w jaskini przyciąga wiernych z całej wyspy.

Wschodnia Bali to miejsce, gdzie znajdują się najładniejsze pałace wodne na wyspie: Ujung i Tirtagangga. Władcy wyspy lubili wypoczywać w swoich wodnych rezydencjach, a także przyjmować w nich ważnych gości z okolicznych państw. Pałac w Ujung został wybudowany w 1919 r. za panowania króla z późnej dynastii Karangasem, I Gusti Bagus Jelantika. Kompleks wzniesiony jest w stylu balijskim i europejskim. Zniszczony podczas wybuchu wulkanu w 1963 r. a także poprzez trzęsienie ziemi z 1979 r., został odbudowany i udostępniony turystom.

Na noc zatrzymamy się w miejscowości Candidasa, w hotelu położonym nad samym brzegiem morza.

8 DZIEŃ

Wyprawa do „Matki Świątyń”. Pod masywem potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Góra) – wznoszącego się na wysokość 3142 m n.p.m., wysoko na stromych zboczach wulkanu leży Pura Besakih, nazywana często „matką świątyń”. To największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie. Składa się na nią rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich tutejszych wyznawców hinduizmu. Powstała w VIII w. n.e. jako górska świątynia tarasowa. W ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana, aż osiągnęła obecny kształt, na który składa się 30 publicznych świątyń z setkami sanktuariów (Czas trwania wycieczki 5 godzin). Odpoczynek w Candidasa .

GILI – TRAVANGAN

9 DZIEŃ – 12 DZIEŃ 

Po wielu duchowych atrakcjach i z bujną kolekcją wrażeń wyruszymy na kolejne dni odpoczynku na wyspy Gili – Gili a dokładnie na wyspę Travangan.

Możliwość rejsu po archipelagu łodzią ze szklanym dnem , nurkowanie w kilku punktach wokół wysp , rurka maska i płetwy do wypożyczenia na miejscu!

… kolejne dni zażywania rajskich rozkoszy … masaże, plaża.

W turkusowej, przejrzystej wodzie odbijają się ciemnozielone palmy, dzikie plaże, zachęcają białym piaskiem, a rafa koralowa mieni się masą kolorów.

W programie: wspólne aktywności lub czas wolny.

Czas można spędzić nurkując na jednych z najpiękniejszych raf koralowych świata, gdzie żyje endemiczny gatunek żółwia co gwarantuje niezapomniane wrażenia. Albo leniwy wypoczynek w hamaku, rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, raczenie się pysznym grillowanym jedzeniem na co nocnym targu gdzie można kosztować świeżych owoców morza i ryb. Relaks na najpiękniejszych plażach z najlepszymi warunkami do pływania i nurkowania. Zachwycanie się podwodnym światem i piesze wycieczki. Tańce na plaży, ognisko.

Czas na warsztaty !

13 DZIEŃ

Ze smutkiem opuszczamy ten raj na ziemi aby powrócić na ostatnią noc do Kuty/nocleg gdzie zjemy razem ostatni wspólny posiłek, opowiemy sobie o tej pięknej przygodzie i umówimy się na kolejną rajską wyprawę… ?

Powrót na Bali i zakwaterowanie w hotelu na ostatnią noc przed powrotem.

14 DZIEŃ

Po śniadaniu , ostatnia kąpiel w morzu i Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

Należy pamiętać o zmianie czasu wracamy następnego dnia (07.04).

Ceny

CENA 14 DNI: 5 000 ZŁ + 1250 USD

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot do Indonezji 1 lub 2 przesiadkami (i z powrotem)
 • Transfery z i na lotnisko oraz do portów (Gili)
 • Transport na wyspach (prywatny bus, prom)
 • Noclegi w hotelach 3*/4*na Bali pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją
 • Noclegi w hotelu przy plaży z basenem (Candidasa ,Travangan i Nusa Dua)
 • Śniadania (Bali, Gili)
 • Wsparcie i przewodnictwo opieka miejscowego przewodnika
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Ubezpieczenie KL do 200 tyś. zł i NNW 10 tyś zł
 • Dodatkowo możliwość pływania z delfinami oraz niezapomniane przeżycia na raftingu w opcji wycieczek fakultatywnych za dopłatą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • Napoje do posiłków
 • Posiłki inne niż śniadania – wyspy oferują bogaty wybór knajpek, restauracji i barów, gdzie smakowity obiad serwowany jest w przedziale 3 USD – 15 USD
 • Opłata wylotowa: 18 USD
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów turystycznych na Bali ok. 40 USD
 • Kwota minimum na pozostałe wyżywienie i inne atrakcje to około 300 USD – 2 tygodnie
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wycieczek fakultatywnych (np. Delfiny)

Zapisz się!