Wyprawa na Bali- Przebudzenie Kobiecości

Wyprawa na Bali- Przebudzenie Kobiecości

Wyprawa na Bali - Przebudzenie Kobiecości

Zapraszamy do podróży na magiczną wyspę Bali, która urzeka i czaruje każdego kto tam przyjeżdża. Wyspę Bali określa się mianem „Wyspy Szczęśliwych”, a miejsce to uznaje się za raj na ziemi. Obmywana ciepłymi falami Oceanu Indyjskiego, zamieszkała jest przez przyjaznych ludzi i stwarza doskonałe warunki do oderwania się od codzienności i zatrzymania w zachwycie nad tu i teraz.

W cudownych krajobrazach wyspy, pełnych zmysłowych woni urzekających kwiatów, w przejrzystych wodach oceanu, wśród rytualnych balijskich tańców i śpiewów, każdy znajdzie skrawek raju dla siebie. Czekają na nas piaszczyste plaże, niezwykłe tarasowe pola ryżowe, soczyście zielone lasy tropikalne i zawsze uśmiechnięci, cudowni Balijczycy.

To już czwarta edycja wyprawy rozwojowej, organizowanej przez Biuro Podróży Vivaldi oraz Dagmarę Gmitrzak – trenerkę, terapeutkę, autorkę książek i podróżniczkę.

Tym razem – tematem przewodnim będzie kobiecość.

Uczestniczki będą miały okazję do przebudzenia swojej kobiecości i jej wielu barwnych aspektów. W procesie tym pomoże niezwykła kobieca energia wyspy, jej piękna przyroda oraz medytacje, podróże w głąb siebie, taniec i śpiew podczas zajęć z Dagmarą. Każda podróż ma moc uzdrawiania, transformowania i inicjowania w nas wewnętrznych zmian.

Jeśli jesteś gotowa, aby lepiej poznać siebie jako kobietę, pokochać siebie i zainicjować zmiany- zapraszamy na tę kolejna edycję niezwykłej podróży.

PROGRAM WYCIECZKI
WRZESIEŃ 2020 r.

1 Dzień /2 Dzień – 5 Dzień

Salamant Katang! (Dzień dobry). Spotkanie na lotnisku, przelot z przesiadkami do Denpasar. Po drodze przekraczamy równik. Po wylądowaniu w Denpasar można się zastanawiać, czy samolot nie wylądował w jakiejś egzotycznej świątyni… Jednakże zamiast kapłanów po lotnisku spacerują celnicy. Po odprawie granicznej i spotkaniu z Balijskim przewodnikiem udajemy się do naszego pierwszego hotelu na Bali, położonego przy plaży, do dyspozycji baseny i dla każdej osoby mamy zarezerwowany balijski masaż , który pozwoli nam się zrelaksować po trudach podróży, zostaniemy tu na pierwsze trzy dni aby zaaklimatyzować się z miejscem i nabrać sił do eksploracji wyspy. W tym czasie uczestniczki doświadczą pierwszego kręgu kobiecego, otwierającego podróż w głąb siebie.

5 Dzień  – 6 Dzień

Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Ubud. To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali, wśród pól ryżowych  w drodze zatrzymamy się w pracowniach artystycznych Batiku , rzeźby i malarstwa. Nasz hotel położony jest w pięknym egzotycznym ogrodzie Czas relaksu i odpoczynku  uprzyjemni basen, polecamy też masaż w hotelowym  SPA. Znajdziemy tu muzea i galerie sztuki balijskiej, tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zwiedzimy prywatne, małe pracownie i poznamy miejscowych artystów. Zajrzymy  również do szkoły Tańca gdzie będziemy mogli nauczyć się prostej choreografii i posłuchać o tajemnicach Balijskiego Tańca. Udamy się  także do Małpiego Lasu ze świątynią Małp Zajrzymy do szkoły jogi, zobaczymy tarasy ryżowe wpisane na listę UNESCO  oraz zjemy lunch w klimatycznej restauracji wegańskiej na polach ryżowych. Wieczorem weźmiemy udział w tradycyjnym balijskim przedstawieniu w Pałacu Królewskim. Atmosfera Ubudu i jego atrakcje zostaną na długo w naszej pamięci ….

7 Dzień

Czas opuścić artystyczny Ubud i wyruszyć na poszukiwanie Ducha Bali, by odkryć zniewalającą magię wyspy. Odwiedzimy  między innymi najbardziej uduchowioną świątynie świętych źródeł Tirta Empul, – gdzie będziemy mogli wziąć udział w ceremonii oczyszczania się w świętych źródłach .W drodze na pólnoc wyspy zatrzymujemy się przy świętych wodospadach Git Git w lesie deszczowym- tutaj doświadczymy oczyszczającej mocy wody w rytuale prowadzonym przez Dagmarę. Odwiedzimy również buddyjską świątynię- to niezwykle spokojne miejsce na nota bene hinduistycznej wyspie.

Następnie dotrzemy na północ Bali,  gdzie rozciąga się 8-kilometrowy odcinek plaży pokrytej czarnym piaskiem – Lovina. To kurort, gdzie  życie toczy się w wyraźnie wolniejszym tempie, niż w innych nadmorskich kurortach na wyspie. Można tu nurkować albo oglądać delfiny. W Lovinie znajdują się także gorące źródła, przy których powstało kąpielisko , które również odwiedzimy Natomiast na noc zatrzymamy się w Hotelu Melca , który słynie z hotelowych basenów gdzie można pływać z delfinami.(opcja dla chętnych ). Spotkanie z delfinem jest niezwykle poruszającym doświadczeniem, delfiny w tym miejscu są traktowane bardzo dobrze, z szacunkiem, dlatego warto skorzystać z tej okazji spotkania z tymi mądrymi stworzeniami, emanującymi radością i miłością.

8 Dzień

Po śniadaniu zaprosimy Państwa do odwiedzenia rodziny naszego przewodnika , będzie to okazja do autentycznego spotkania z Balijczykami. Rozmowy o ich życiu, obyczajach i rodzinie- najważniejszej małej społeczności w kulturze Balijskiej. W drodze na południe wyspy zatrzymamy się nad wygasłym wulkanem Batur, gdzie możemy zjeść lunch w panoramicznej restauracji.
Zakwaterowanie w hotelu, który zostanie już do końca pobytu naszym balijskim domem .

9 Dzień

Czas wolny na plażowanie , relaks , masaże …czyli Dolce Vita w azjatyckim wydaniu.
W tym dniu dla chętnych wyjazd na spotkanie z tradycyjną balijską Szamanką. To okazja do pracy ze sobą na głębszym poziomie. Każda uczestniczka będzie mogła mieć indywidualną sesję z Szamanką-uzdrowicielką.

10 Dzień

Wyprawa  do „Matki Świątyń”  – Pura Besakih, znajdującej się od  masywem potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Święta Góra dla Balijczyków) – wznoszącego się na wysokość 3142 m n.p.m.
W drodze zatrzymamy się w świątyni  Pura Goa Lawah słynącej z mieszkających w niej tysięcy nietoperzy. Świątynia robi wrażenie upiornej i mrocznej; wybudowana w jaskini przyciąga wiernych z całej wyspy.

„Matka Świątyń”  to największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie.  Składa się na nią rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich tutejszych wyznawców hinduizmu. Powstała w VIII w. n.e. jako górska świątynia tarasowa.  W ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana, aż osiągnęła obecny kształt, na który składa się 30 publicznych świątyń z setkami sanktuariów.

W drodze na Wschód wyspy  znajdują się najładniejsze pałace wodne na wyspie: Ujung i Tirtagangga. Władcy wyspy lubili wypoczywać w swoich wodnych rezydencjach, a także przyjmować w nich ważnych gości z okolicznych państw. Pałac w Ujung został wybudowany w 1919 r. za panowania króla z późnej dynastii Karangasem, I Gusti Bagus Jelantika. Kompleks wzniesiony jest w stylu balijskim i europejskim.
( Czas trwania wycieczki ok. 7 godzin )

11 Dzień

Czas wolny na relaks .Odpoczynek nad ciepłym morzem , masaże i kąpiele w słońcu gdy u nas już czas zimy dadzą dużo energii i radości. Zapraszamy na Krąg kobiecy, który poprowadzi Dagmara.

12 Dzień

Po śniadaniu, Tego dnia odwiedzimy też  ważną świątynię Pura Luhur Uluwatu położoną na najbardziej wysuniętym na południu wyspy cyplu, gdzie z oceanu wyrastają niemal stumetrowe pionowe skały. Świątynia usytuowana jest malowniczo na skraju cypla, 70 m n.p.m. Jest to jedna z najważniejszych morskich świątyń na wyspie, wzniesiona w X w trzeba  tu uważać na mieszkające w okolicach świątyni małpy:) Na południe od świątyni i parkingu, szczytem nadmorskich skał prowadzi krótka ścieżka, z której pięknie widać ocean i samą świątynie, o zachodzie słońca  pokaz rytualnego tańca Kecak Dance. Towarzyszy mu śpiew chóralny kilkudziesięciu mężczyzn oraz Fire Dance –  taniec chroniący przed zawładnięciem duszy, tańczony też boso na rozżarzonych węglach.

Wieczorem wspólna kolacja z Dagmarą na pożegnanie, a jednoczenie otwarcie się na „Nowe”.

13 Dzień/14 Dzień

Rano po śniadaniu przejazd do Kuty możliwość zrobienia ostatnich zakupów w licznych sklepach , albo czas na ostatni masaż przed podróżą do kraju … wylot do Polski pożegnanie z Magiczną wyspą ….. Przylot do Kraju.

Ceny

CENA: 5000 PLN + 950 USD

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot do i z Indonezji z przesiadkami
 • Transport na Bali wg programu ( prywatny van klimatyzacja , woda )
 • Transfery z i na lotnisko
 • Noclegi w hotelach 3/4 * pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją
 • 8 noclegi przy plaży Sanur , 2 noclegi w Ubudzie , 1 nocleg Melca
 • Wszystkie hotele z basenami blisko plaży (z wyjątkiem noclegów w Ubudzie – interior )
 • Codzienne śniadania bufet
 • Zajęcia z Dagmarą Gmitrzak
 • Bilety wstępów do obiektów wg programu
 • Masaż balijski po przylocie dla każdego uczestnika .
 • Wsparcie, przewodnictwo i opieka miejscowego przewodnika w j angielskim
 • Rezydent w j polskim – opieka w sytuacjach kryzysowych pod telefonem 24/h
 • Ubezpieczenie KL I NWW oraz bagaż ( PZU Wojażer 20 0000 Euro)
 • Opłata na Fundusz Gwarancyjny.

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • Pozostałych posiłków (poza śniadaniami) –  wyspy oferują bogaty wybór knajpek, restauracji i barów, gdzie smakowity obiad serwowany jest w przedziale 3 USD – 20 USD.
 • Dodatkowych aktywności takich jak inne wycieczki fakultatywne zaproponowane w programie, dostępne na wyspie  ujęte w programie a nie w świadczeniach. Np. pływanie z delfinami i  Kecak Dance, spotkanie z Szamanką

PŁATNOŚCI:

Przy zapisie wpłata zaliczki  3 000 zł do 20 października

Do 4 listopada 2000 zł oraz płatność  500 USD płatna  na konto biura w dolarach lub złotówkach  po kursie dnia.

Pozostała część  400 USD  płatna do na 2 tygodnie przed wylotem

 

INFORMACJE – REZERWACJE

Rezerwacja miejsca mailem: dagmara.gmitrzak@wp.pl

Organizator to licencjonowane Biuro Podróży z polisą OC na cały Świat:
Biuro podróży Vivaldi,
www.vivaldi.org.pl tel kontaktowy : 515 199 194, biuro@vivaldi.org.pl

we współpracy z Dagmarą Gmitrzak- trenerka rozwoju osobistego, terapeutką, socjolożką, autorką książek i podróżniczką. www.rozwojosobisty.waw.pl

 

Rozmowa o Bali z Dagmarą Gmitrzak w programie „Pokaż nam świat” TVN24bis
https://tvn24bis.pl/pokaz-nam-swiat,151,m/swieta-na-bali-koszyczki-obfitosci-i-dary-dla-bogow,826489.html

 

Wywiad z Dagmarą Gmitrzak na temat Bali:
http://nakawie.pl/wywiad/zyc-tak-aby-kazdy-dzien-byl-swietem-mozliwe-czy-utopijne/

Opinie niektórych uczestników wcześniejszych wypraw z Dagmarą:

-” Z całego serca chciałabym polecić warsztaty wyjazdowe na Bali. Był to dla mnie magiczny czas. Choć tak naprawdę zdałam sobie z tego sprawę ,jak wróciłam do domu. Piękne miejsce, spotkanie ciekawych ludzi, świetnie prowadzone przez Dagmarę warsztaty. Katarzyna Wolf. „

– „Wyprawa na Bali to nie tylko przygoda i zwiedzanie nowych terenów. Bali to „Dream island” w każdym tego słowa znaczeniu. Dzięki zajęciom duchowym z Dagmarą to również podróż w głąb siebie i zjawiskowa przemiana jaka następuje później. Pozdrawiam,  Żaneta.”

– „Bali to fascynująca wyspa o zróżnicowanej przyrodzie, niezwykłej duchowości i pozytywnej energii. Pomysł połączenia poznawania wyspy, jej zwyczajów, ludzi, smaków, zapachów z warsztatami rozwoju osobistego jest kapitalny. Dagmara doskonale wykorzystała cudowne otoczenie przyrody, wyjątkową energię miejsc do głębokiej pracy nad sobą. Program wyprawy pozwolił na poznanie najciekawszych zakątków przyrody, życia codziennego Balijczyków, duchowości hinduizmu balijskiego i wierzeń animistycznych. To był magiczny czas… rozwoju, odpoczynku, doświadczania, odkrywania…Łukasz.”

Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ!