Alaska

Alaska

Alaska

Zapraszamy w niezwykłą podróż po Stanach Zjednoczonych. Poczuj gwiazdorski klimat Kalifornii zwiedzając wielkie studia filmowe Miasta Aniołów, na własne oczy przekonaj się, jak wygląda największa świątynia hazardu – Las Vegas, poczuj grozę wypalonej słońcem Doliny Śmierci. Zabierzemy Cie na dziką Alaskę. Pozwól się zachwycić zapierającej dech w piersiach przyrodzie Stanów Zjednoczonych…

PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ

Wylot z Polski. Przylot do Los Angeles z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych Zakwaterowanie w hotelu.

Odpoczynek po podróży. Nocleg.

2 DZIEŃ 

Zwiedzanie Los Angeles: słynne studia filmowe – Universal; Wizyta w Hollywood: Spacer „Aleją Gwiazd”, na której znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów, Chiński Teatr – dawne miejsce rozdawania Oskarów. Przejazd Sunset Bulwar. „Podglądanie” rezydencji znanych aktorów i piosenkarzy w Beverly Hills. Nocleg.

4 DZIEŃ

Całodzienna wyprawa do Parku Disneya – nocleg w Los Angeles.

5 DZIEŃ 

Przejazd do miejscowości Laughlin w stanie Nevada po drodze zwiedzanie Parku Narodowego Joshua Tree w którym znajdują się niezliczone okazy drzew dziwacznie powyginanych przez niesprzyjający klimat pustyni Colorado. Latem temperatura w tym miejscu sięga 50°C Zakwaterowanie w hotelu z basenami nad rzeką Colorado. W hotelu znajduje się kilka barów i restauracji w tym bufety. Nocleg.

6 DZIEŃ 

Wyjazd z Laughlin. Wycieczka drogą „66” – przejazd przez Góry Czarne i opuszczone stacje benzynowe oraz wyludnione miasteczka „Dzikiego Zachodu” Pozostałości po dawnej ruchliwej autostradzie łączącej Chicago z Los Angeles. Na tej wycieczce można poczuć prawdziwą atmosferę Amerykańskiej prowincji. Po drodze miasteczko „ duchów”- Oatman.

Przejazd przez Tame Hoovera – jedna z największych tego typu budowli na świecie. Przyjazd do Las Vegas. Wieczorne zwiedzanie atrakcji Las Vegas – Oglądanie niezwykłych kompleksów kasynowo- hotelowych. Uczestnictwo w wieczornych programach rozrywkowych w różnych hotelach m.in. Paris, Venice, N.Y. , Piramida, Tańczące fontanny. Dla chętnych relaks na basenach i w przyhotelowym Spa. Nocleg w hotelu *** na głównej alei miasta. Np. Excalibur.

6 DZIEŃ 

Przelot z Las Vegas. Nad Wielki Kanion samolotem, następnie przesiadka na helikopter oraz rajd nad czeluścią Kanionu Kolorado przerwa na lunch pieszy spacer przez punkty widokowe nad krawędzią kanionu. Powrót do las Vegas, wieczorne szaleństwa w kasynach i oglądanie spektaklu światło dźwięk w starym Las Vegas. Polecamy udział w jednym z licznych show, są to bardzo atrakcyjne widowiska na najwyższym poziomie artystycznym. Nocleg.

7 DZIEŃ

Wyjazd z Las Vegas do Parku Narodowego Death Valley, znajdującego się na Pustyni Mojave. To tu znajduje się najniżej położony punkt na półkuli zachodniej. Przejazd przez Dolinę Śmierci, gdzie zanotowano najwyższą temperaturę w Ameryce Północnej – aż 56.7 °C. Zakwaterowanie w hotelu na trasie. Nocleg.

8 DZIEŃ 

Przejazd do najpiękniejszej, górskiej polodowcowej doliny świata, Parku Narodowego Yosemite. Przejazd krętą i wyjątkowo malowniczą obwodnicą parkową. Spacer wśród wspaniałych wodospadów i skał. Odpoczynek nad księżycowym (uwaga niedźwiedzie) jeziorkiem. Spacer po gaju sekwojowym. W Giant Sequoias zobaczymy największe drzewa świata. Nocleg w Merced.

9 DZIEŃ

Przejazd do bajkowego San Francisco. Wizyta na przystani Fisherman’s Wharf., a tam liczne stada fok! Rejs statkiem i zwiedzanie nieczynnego już więzienia na wyspie Alcatraz. Przejazd stromymi uliczkami miasta, m.in. Lombard Street- najbardziej stromą i krętą ulicą na świecie. Podziwianie wiktoriańskiej architektury San Francisco. Panorama i przejazd słynnym mostem Golden Gate. Wieczorny spacer po mieście – m.in. Chińska Dzielnica. Nocleg.

10 DZIEŃ

Wyjazd z San Francisco. Przejazd do Monterey. Zwiedzanie czarującego miasteczka, w którym kiedyś burmistrzem był sam Clint Eastwood! 17 Mile Drive- przejazd płatną aleją znaną z oszałamiających widoków i luksusowych rezydencji. Nocleg w okolicy Monterey w klimatycznym hoteliku nad Pacyfikiem.

11 DZIEŃ 

Przejazd słynną Autostradą Zachodzącego Słońca (No.1 Coastway). Po drodze zwiedzanie Zamku magnata prasowego Randolpha Hearsta w stylu Mauretańskim ten okazały zamek był odwiedzany przez gwiazdy filmu i znanych polityków a jego kolekcja zapełniłaby nie jedno muzeum! Przejazd przez Santa Barbara i Santa Monica. Nocleg w Los Angeles.

12 DZIEŃ 

Całodzienny pobyt w Los Angeles czas na zakupy. Wieczorem wylot na Alaskę. Przylot do Anchorage, największego miasta Alaski położonego w malowniczym zakątku pomiędzy odnogami Zatoki Cooka a górami Chugach. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Avenue. Nocleg w Anchorage.

13 DZIEŃ 

Rano opuszczamy Park Anchorage i udajemy się na północ do Fairbanks. Po drodze zwiedzamy historyczne miasteczko Nenana. Od dawna osada ta była miejscem wymiany handlowej i spotkań plemion Atabasków, traperów i górników zamieszkujących centralną Alaskę. Do dzisiaj w Nenana zachowały się dawne tradycje i różnorodne kultury zamieszkujących tu społeczności. Fairbanks, miasteczko leżące tylko 180 mil od kręgu polarnego. Fairbanks słynie z wyścigów psich zaprzęgów i konkursów rzeźby lodowej. W okresie zimowym dzień trwa tutaj zaledwie 3 godziny a częstym zjawiskiem atmosferycznym w tym okresie jest widok zorzy polarnej. Zwiedzanie North Pole – wioska św. Mikołaja, odpowiednik lapońskiego Rovaniemi w Europie – zakupy świątecznych prezentów, a na kolacje radzimy spróbować Alaskańskiego łososia. Nocleg w Fairbanks.

Uwaga! Aby zobaczyć wioskę Św. Mikołaja musimy przejechać jednego dnia 570 km! (8 godzin )

Istnieje możliwość zorganizowania innego alternatywnego programu.

14 DZIEŃ 

Przejazd do Denali National. Park Cały dzień poświęcamy na zwiedzanie najsłynniejszego parku narodowego Alaski – Denali. Denali w języku Atabasków znaczy „wielka” i tak do dzisiaj Indianie nazywają górę McKinley – najwyższy szczyt Ameryki Północnej (6194 m). Przejazd specjalnym autobusem widokową drogą wśród szczytów i dolin górskiego łańcucha Alaska (Alaska Range). Po drodze górskie jeziora, jęzory schodzącego lodowca oraz typowy obraz tundry i tajgi. Park Denali to także naturalne środowisko wielu gatunków zwierząt. Częstym widokiem są stada łosi, górskich kozic, reniferów, owiec Dalla i karibu. Napotkać też tu można watachy wilków i największego drapieżnika niedźwiedzia grizzli. Nocleg w Denali.

15 DZIEŃ

Od rana dalsze zwiedzanie Parku Denali – W poszukiwaniu dzikich zwierząt, następnie przejazd do Anchorage na nocleg. Wieczorem krótkie zwiedzanie centralnej części miasta i spacer po najciekawszej, głównej ulicy Anchorage – 4 Avenue.

16 DZIEŃ

Możliwość zwiedzania Imaginarium – muzeum, w którym obejrzymy ekspozycję poświęconą przyrodzie i geografii Alaski, lodowcom, zjawiskom zorzy polarnej a także zamieszkującym tu zwierzętom w tym niedźwiedziom polarnym i łosiom.

Wylot do Los Angeles, nocleg.

17 DZIEŃ

Rano ostatni spacer promenadą na Pacyfikiem pożegnanie z Ameryką. Wylot z Los Angeles do Polski.

18 DZIEŃ

Zakończenie wycieczki. Powrót do kraju.

Ceny

CENA: 1900 USD + 3500 ZŁ

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Los Angeles – Anchorage – Los Angeles
 • 12 noclegów w USA na terenie Zachodnich Stanów w motelach autoryzowanych sieci i Hotelach 3 * pokoje z 2 szerokimi łóżkami (śniadania w miarę dostępności w hotelach)
 • 4 noclegi na Alasce
 • przejazdy komfortowym mini vanem z ubezpieczeniem
 • bilety wstępu do wszystkich parków narodowych
 • Przelot Samolotem i helikopterem nad Grand Kanion + wycieczka piesza
 • opiekę pilota-kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu

 WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie ok. 40 – 50 USD dziennie/osoba
 • bilety wstępu do takich atrakcji jak studia filmowe Universal, Alcatraz,
 • serwis Limo w Las Vegas
 • bilety na przedstawienia artystyczne w Las Vegas
 • dodatkowe wstępy np. Disney Park i inne muzea
 • bilety wstępu do wszystkich parków narodowych

CENA DODATKOWYCH WSTĘPÓW OD OSOBY TO OK. 250 – 300 USD