Petersburg i Kraje Bałtyckie

Petersburg i Kraje Bałtyckie

Petersburg i Kraje Bałtyckie

Roku Pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg”.

Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego. Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją.

PROGRAM WYCIECZKI
02.09 - 09.09.2020 r.

DZIEŃ 1 (02.09)

Zbiórka uczestników w godzinach porannych ok.6 i przejazd przez Polskę na nocleg w okolice Augustowa. Obiadokolacja odpoczynek po podróży nad mazurskimi jeziorami, nocleg .

DZIEŃ 2 (03.09)

Śniadanie. Przejazd do Tallina zakwaterowanie w hotelu, kolacja i czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 3 (04.09)

Śniadanie zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych o godz. 13:30 przepłynięcie promem do Helsinek czas rejsu 2 godziny.

O godz. 16.00 zaokrętowanie na promie do Petersburga podział na 4 osobowe kabiny z łózkami typu kuszetka w każdej kabinie jest łazienka. Na promie czeka na Państwa wiele atrakcji min Sklepy restauracje centrum rozrywki , SPA , dyskoteki i imprezy taneczne. Zapewniamy bardzo bogaty bufet z alkoholem oraz wystawne bufetowe śniadanie na promie.

DZIEŃ 4 (05.09)

Po śniadaniu wyokrętowanie w Petersburgu ok godz. 9:00. Objazdowa wycieczka po mieście, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki. zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja nocleg.

DZIEŃ 5 (06.09)

Śniadanie. Wyjazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową.Powrót do Sankt Petersburga, Obiadokolacja. Po południu rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych program (fakultatywnie) – przedstawienie folklorystyczne w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką.(40 euro)

DZIEŃ 6 (7.09)

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, Katedra Kazańska, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Zaokrętowanie na promie powrotnym do Helsinek. O godz. 16.00

Rejs powrotny z kolacją i ze śniadaniem.

 

DZIEŃ 7 (08.09)

Śniadanie i wyokrętowanie Przejazd promem do Tallina a następnie zwiedzanie Rygi z przewodnikiem, m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja nocleg.

DZIEŃ 8 (09.09)

Śniadanie. Przejazd do Polski przez  Litwę po drodze przerwa na obiad po stronie Polskiej, powrót do Łęki Opatowskiej  w godzinach wieczornych .

Ceny

CENA: 2900 zł  + 80 euro

UWAGI DO WYCIECZKI:

 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.:  700 zł

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
 • 5 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • 2 noclegi na promie w kajutach 4 osobowych wewnętrznych z łazienkami
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 • Opłaty promowe
 • Opłatę administracyjną wjazdu do Rosji
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie (KL, NNW , bagaż )
 • Opłaty drogowe i parkingi

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • pakiet do realizacji programu: ( Kwota zabezpieczająca różnice kursowe stanowiąca część kosztów wycieczki przeliczona na euro. Rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, miejscowe usługi przewodnickie,  zestaw słuchawkowy Tour Guide. płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki,
 • rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga.

Koszt pakietu – 80 euro

WIZY:

Paszport ważny minimum pół roku od zakończenia pobytu w Rosji .

[/vc_column]

ZAPISZ SIĘ!