Papua Nowa Gwinea

Papua Nowa Gwinea

Wyprawa na koniec cywilizacji - Papua Nowa Gwinea

PROPONOWANY PROGRAM

ETAP PIERWSZY – DOLINA BALIEM – WAMENA – PAPUA

 Dzień 1

Po przylocie do stolicy Indonezji Dżakarty odprawa bagażowo-paszportowa, zmiana terminala i kolejny, krajowy lot na Nową Gwineę. Lot Garuda Indonesia do stolicy prowincji Papua, największego miasta na Nowej Gwinei czyli Jayapura.

Dzień 2

Po międzylądowaniu w Timika wczesnym rankiem przylot do Jayapura. Na lotnisku spotkanie z papuaskim przewodnikiem, a następnie kolejny przelot, tym razem do położonej w  dystrykcie Jayawijaya miejscowości Wamena. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu Baliem Palimo. Po południu krótki rekonesans po okolicy.

Dzień 3

Całodzienny trekking w okolice zamieszkane przez plemiona Dani i Jali. Dotrzemy między innymi do wiosek dystryktu Kurima. Jedną z nich będzie Sogokmo położone nad rzeką Yetni. Nocleg w lokalnej chacie u miejscowych Dani.

Dzień 4

Drugi dzień eksploracji doliny Baliem. W trakcie dnia wizyta w osadzie Wamarek oraz Tangma wioskach plemion Dani. Oprócz kilkugodzinnego trekkingu spędzenie dnia z mieszkańcami prowincji Jayawijaya. Nocleg w lokalnej chacie w osadzie Wamarek.

Dzień 5

Ostatni pełny dzień w dolinie Baliem. Kolejny kilkugodzinny trekking przez ziemie Dani to odwrót w kierunku Kurima i Sogokmo. Po dotarciu do Sogokmo przejazd samochodem do Wamena i zakwaterowanie w hotelu Baliem Palimo.

ETAP DRUGI – KOROWAI – LUDZIE DRZEW – PAPUA

Dzień 6

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko a następnie lot maleńkim samolotem do Dekai. Po dotarciu na miejsce wizyta na Policji w celu zgłoszenia przybycia a następnie na targu by zaopatrzyć się na nadchodzące dni.

Następnie dwugodzinny rejs w górę rzeki. Nocleg w lokalnym domu w osadzie Pepera.

Dzień 7

Po śniadaniu kolejny dzień rejsu w górę rzeki do osady Binam a następnie Mabul, przedsionka magicznej krainy ludzi drzew, Korowai. Po dotarciu na miejsce nocleg w lokalnej chacie.

Dzień 8/9/10

Eksploracja krainy Korowai. Mieszkanie wraz z Papuasami w ich lokalnych chatach i spędzenie tych kilku dni w rytmie ich codziennego życia. Codziennie kilkugodzinne trekkingi w poszukiwaniu zwierzyny, zbieraniu owoców leśnych na wspólne posiłki ceremonie i tańce , malowanie ciała i poznawanie tej pierwotnej kultury dawnych kanibali.

Dzień 11                                                                             

Ostatni dzień w krainie Korowai to kolejny  kilkugodzinny trekking w kierunku Mabul gdzie po dotarciu na miejsce nocleg w lokalnej chacie.

Dzień 12

Kolejny dzień długiego mozolnego odwrotu rzeką w kierunku Dekai. Nocleg podobnie jak na początku wyprawy do Korowajów w lokalnym Guest house.

Dzień 13

Po śniadaniu w okolicach południa transfer na lotnisko w Dekai skąd odlecimy do stolicy prowincji, Jayapury. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu Grand Allion na nocleg tranzytowy, przed dalszą podróżą do Sorong.

 

ETAP TRZECI – RAJA AMPAT – PAPUA ZACHODNIA

Dzień 14

Po śniadaniu i wymeldowaniu transfer na lotnisko i lot do miejscowości Sorong położonej na rubieżach półwyspu Ptasia Głowa w prowincji Papua Zachodnia, skąd rozpoczniecie kolejną przygodę wiodącą w kierunku archipelagu Raja Ampat. Nocleg w hotelu w Sorong. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu Mariat a następnie popołudniowa wycieczka po mieście.

Dzień 15

Po śniadaniu transfer do portu morskiego w Sorong skąd klimatyzowaną łódką popłyniemy do Waisai na wyspie Waigeo (2h), największej w archipelagu Raja Ampat. Po dotarciu na miejsce transfer do Cottage w Salio w którym zatrzymamy się na czas pobytu w Raja Ampat.

Dzień 16

Po śniadaniu czas na Ikonę archipelagu wysepkę Painemo. Po dopłynięciu na miejsce trekking na najwyższy punkt  skąd rozpościera się najbardziej spektakularny widok na wysepki koralowe. W trakcie dnia lunch na plaży a po południu powrót do prostego Cottage w Salio.

Dzień 17

Po śniadaniu kolejny dzień poświęcony na eksplorację raf koralowych wokół Salio. Po lunchu rejs łodzią w kierunku Waisai. Zakawterowanie w prostym lokalnym Cottage.

Dzień 18

Ostatni dzień na archipelagu Raja Ampat. Po śniadaniu czas eksplorację okolic miasteczka i portu Waisai skąd po obiedzie lokalną łodzią odpłyniecie do Sorong. Po dopłynięciu na miejsce transfer do hotelu.

Dzień 19

Transfer na lotnisko w Sorong i lot powrotny na Jawę do Dżakarty via Makassar lub Denpasar. Po dotarciu na miejsce transfer na terminal międzynarodowy i dalszy lot do Polski.

Dzień 20

Przylot do Polski  i zakończenie imprezy.

Ceny

CENA: 5 650 USD + koszt biletu lotniczego ok. 3000 zł

CENA OBEJMUJE:

  • Wszystko w cenie wraz z wyżywieniem. (poza pamiątkami lub miejscowymi smakołykami takimi jak szczurze ogony w miodzie etc.)

CENA NIE OBEJMUJE:

  • Ubezpieczenie 100 zł

Grupa  może liczyć maksymalnie tylko 10 osób .

ZAPISZ SIĘ!