Nowy Jork

Nowy Jork

Nowy Jork

„Wielkie jabłko”, „Pępek Świata”, czy po prostu New York City to takie miejsce, które choć raz w życiu trzeba zobaczyć! Tętniące życiem ulice Manhattanu, światowej sławy miejsca takie jak Times Square, Central Park czy Wall Street, niespotykana nigdzie indziej fuzja kultur, języków, barw i smaków. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na państwa w tej magicznej metropolii…

PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ

Wylot do Nowego Jorku z Warszawy. Przelot do Frankfurtu. Przesiadka na samolot do N.Y. Przylot w godzinach popołudniowych. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny – aklimatyzacja. Nocleg w hotelu.

2 DZIEŃ

Przejazd na dolny Manhattan: przepłynięcie stateczkiem wycieczkowym na wyspę Liberty, gdzie znajduje się Statua Wolności, następnie przepłynięcie na Ellis Island – Muzeum Imigracji, Wall Street – budynek giełdy, Grand Zero (miejsce pamięci zamachu na WTC). Battery Park, Muzeum Indian Ameryki Płn. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ

Możliwość dla chętnych całodziennego wyjazdu z Nowego Jorku do Waszyngtonu (przejazd samochodem koszt dodatkowy ok. 200 USD). Zwiedzanie Kapitolu, jednego z muzeów (Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Astronautyki i Lotnictwa) oraz Biały Dom. Powrót do N.Y. w godzinach wieczornych na nocleg. Lub realizacja programu w Nowym Jorku.

4 DZIEŃ

Zwiedzanie Manhattanu :

Wizyta w Harlemie, uczestnictwo w nabożeństwie Gospel w Kościele Abisynian Church Times Square, Rockefeller Center , Diamond Street.

Empire State Building (86 piętro), Czas na obiad .Słynne ulice: Broadway,5th Avenue, Metropolitan Muzeum, Central Park – Pomnik Jagiełły. Powrót do hotelu.

5 DZIEŃ

Zwiedzanie: Muzeum Przyrodnicze z jedną z najbogatszych kolekcji na świecie. Zwiedzanie dzielnic narodowych znanych z wielu filmów min Ojciec Chrzestny: Little Italy, Chinatown, spacer po moście Brooklin Bridge. Greenpoint – dzielnica polska obiad w polskiej restauracji.Pożegnalny spacer po Times Square. Powrót do hotelu.

6 DZIEŃ

Czas wolny – ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot z Nowego Jorku do Polski w godzinach popołudniowych.

7 DZIEŃ (ZMIANA STREF CZASOWYCH)

Przylot do kraju w godzinach popołudniowych

Zakończenie imprezy.

UWAGA:

Program jest ramową propozycją zwiedzania. W miarę możliwości i życzeń w związku z małą

Ilością uczestników możemy zmienić kolejność i miejsca zwiedzania , ogranicza nas tylko kondycja.

Ceny

CENA: 3000 ZŁ + 600 USD

CENA OBEJMUJE:

 • przelot samolotem Warszawa – Nowy Jork – Warszawa
 • 5 noclegów w Motelu/Hotelu w pokojach 2 osobowych z łazienkami, TV, Suszarka, AC. WiFi(Dopłata do pokoju 1 os – 360 USD , Możliwość zakwaterowania w pokoju do 4 os )
 • 5 śniadań
 • ubezpieczenie NW i KL,
 • opieka pilota ze strony biura podczas pobytu w N.Y.
 • transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko.

Program realizowany jest transportem miejskim np. metrem, autobusami lub taksówkami

W okolicach hotelu znajdują się centra handlowe i restauracje , Motel położony jest ok. 20 min. jazdy samochodem od centrum Manhattanu.

INFORMACJE PODSTAWOWE

 • Liczba mieszkańców: 8,5 mln
 • Konsulat RP: 233 Madison Avenue, New York, N.Y. 10016, tel. 646) 237-21-00,237-21-49
 • Numer kierunkowy telefonu: 001/212 dla Manhattanu
 • Najważniejsze numery telefonu: Policja: 911, Pierwsza pomoc: 911
 • Czas lokalny: Warszawa 12.00, Nowy Jork 6.00

KOMUNIKACJA MIEJSKA:

 • Metro: wejścia oznaczone są zwykle podświetlona kulą w kolorze czerwonym lub zielonym. Żetony kupujemy w kiosku przed przejściem przez automatyczną “bramkę”. Metro obejmuje 20 linii po których kursują pociągi zwykłe i ekspresowe nie zatrzymujące się na części stacji. Ogólna informacja znajduje się w Grand Central Station, tel. 532 49 00,
 • Pociąg: Pociągi dalekobieżne i lokalne przyjeżdżają na Grand Central Station (skrzyżowanie 42nd Street i Park Ave) lub Pennsylvania Station (33rd St. i 7th Ave.),
 • Autobus: Autobusy kursują po mieście przez całą dobę po większości głównych alei i ulic. Przystanki autobusowe oznakowane są znakami w kolorach biało-czerwono-niebieskim i żółtą farbą na krawężniku. Numery autobusów poprzedzone są literami wskazującymi kierunek jazdy: BX – Bronx, B – Brooklyn, M – Manhattan, Q – Queens, S – State Island. Do autobusu wsiada się przednimi, a wysiada tylnymi drzwiami. Kierowcy płaci się gotówką albo żetonem takim jak w metrze. Planując przesiadkę należy poprosić o bilet przesiadkowy (transfer stub), który oddaje się kierowcy kolejnego autobusu.

Nowy Jork uchodzi za handlową stolicę świata. Można tu kupić wszystko, wszędzie i o każdej porze. Głównym rejonem zakupów są okolice Midtown Manhattan. Do znanych domów towarowych należy Macy”s, Broadway przy 34 St, który jest podobno największym domem towarowym świata (5 mln dolarów dziennego utargu!).