Nepal

Nepal

Nepal - Safari

Wyprawa Nepal Safari przeznaczona jest dla turystów, którzy chcą zobaczyć wszystkie główne atrakcje Nepalu,  w tym najpiękniejsze nepalskie Parki Narodowe. Wyprawę rozpoczynamy od zabytków w Kathmandu, gdzie dotrzemy do placów królewskich (Durbar) podziwiając średniowieczną architekturę i historię miasta, a następnie rozpoczniemy podróże po nepalskich safari.

PROPONOWANY PROGRAM

DZIEŃ 1 POLSKA – NEPAL

Przelot z Polski przez Delhi do Kathmandu przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie transfer do hotelu w Kathmandu i odpoczynek.

DZIEŃ 2 KATHMANDU

Zwiedzanie starówki przejazd rowerowymi rykszami na Durbar Square (XII-XIX w.) z Drewnianym Domem wyciosanym z jednego drzewa, Domem Żywej Bogini Kumari i Pałacem Królewskim. Nocleg w Katmandu.

DZIEŃ 3 KATHMANDU– SAFARI ROYAL CHITWAN NATIONAL PARK

Przejazd do Królewskiego Parku Narodowego Chitwan w Dolinie Teraju. Na obszarze równinnej dżungli żyją na wolności nosorożce, słonie, gawiale, baribale, pantery, tygrysy bengalskie, setki gatunków ptaków, kobry królewskie i inne egzotyczne zwierzęta . W programie: spacer po osadzie plemienia Tharu, pokaz miejscowych tańców , wizyta w szkółce dla słoni. , spływ canoe po rzece Rapti spacer po dżungli, safari piesze. Nocleg w bungalowach blisko parku Narodowego.(Uwaga możliwe przerwy w dostawie prądu )

DZIEŃ 4 SAFARI W ROYAL CHITWAN NATIONAL PARK

Ciąg dalszy bezkrwawego safari po parku:, spływ canoe po rzece Rapti spacer po dżungli, safari piesze ,. Możliwość kąpieli ze słoniem , po obiedzie safari na słoniach w miejsca żerowisk nosorożców możliwość przyglądania się z grzbietu słonia dzikim zwierzętom – niezapomniana przygoda! Nocleg w bungalowach w parku.

DZIEŃ 5 CHITWAN – POKHARA

Przejazd dziennym autobusem do Pokhary zakwaterowanie w hotelu spacer brzegiem jeziora Phewa oraz wycieczka łodką do stojącej na wysepce świątyni Wisznu, czczonego pod postacią dzika
Taszyling. Nocleg w Pokharze.

DZIEŃ 6 POKHARA

Wyjazd taksowkami (ostatni odcinek pieszo) na wschod słońca na gorze Sarangkot – to punkt widokowy na
masyw Annapurny (Annapurna Południowa, Dhaulagiri i pasmo Langtang Himal); przy sprzyjającej pogodzie widać tzw.
„zapalanie się szczytow”; zejście do Pokhary, nocleg w Pokharze.

Zajęcia fakultatywne, np. paralotniarstwo (ok. $100); czas wolny,
zakupy, nocleg w Pokharze.

DZIEŃ 7 POKHARA

Wycieczka szlakiem przez las do Stupy Pokoju i klasztoru buddyjskiego; zejście ku tamie na jeziorze; przejazd
do wodospadow Dewiego i świątyni Śiwy w jaskini połączonej z wodospadami; wizyta w wiosce uchodźców tybetańskich

DZIEŃ 8 POKHARA – KATMANDU

Przejazd do Katmandu, stolicy Nepalu. Po zakwaterowaniu zwiedzanie Buddhanath, tętniącego życiem ośrodka buddyzmu tybetańskiego z najwyższą stupą w Nepalu (XIV w.; wys.36m), Swayambunath Stupa (IV/V w.), czyli Świątyni Małp, ze szczytu której rozciąga się piękna panorama na Dolinę Katmandu. Nocleg w Katmandu.

DZIEŃ 9 KIRTIPUR – BHAKTAPUR

Szlakiem prastarych newarskich miast królewskich, odznaczających się unikalną ornamentyką architektoniczną i bogatą historią. W programie: Miasto Chwały (Kirtipur), znane z rzeźbionych pagód, Miasto Wielbiących (Bhaktapur) z legendarnym Pawim Oknem, Rynkiem Garncarzy i 30 m. świątynią Naytapola,

DZIEŃ 10 PATAN

Miasto Piękna (Patan) wraz ze świątynią Tysiąca Buddów w stylu hinduistycznej sikhary, Pałacem Królewskim i sanktuarium Narayany zdobionej motywami erotycznymi. Dla chętnych dodatkowo wieczorne iluminacje świetlne w Garden of Dream. Czas Wolny na zakupy , Nocleg w Katmandu.

DZIEŃ 11 KATMANDU

Rano powrót na zwiedzanie starówki Durbar Square (XII-XIX w.)Ostanie zakupy w licznych sklepach z pięknym rękodziełem. Następnie wylot do Polski.

DZIEŃ 12 POLSKA

przylot do Polski.

Ceny

CENA : 1000 USD + 3500 ZŁ

*fakultatywnie widokowy przelot nad Himalajami (przy dobrej pogodzie) koszt ok. 200 USD

CENA OBEJMUJE :

 • Przelot na trasie: WAW – KTM – WAW (przez jeden z Europejskich portów lotniczych)
 • PAKIET CHITWAN: 2 noce/3 dni, wstępy, przewodnik, transport, safari, słonie, wyżywienie, noclegi
 • Noclegi: dwójki z łazienką, ciepła woda, AC/nawiew, Chitwan – wiatraki , bungalowy 2 osobowe z łazienkami, ciepła woda, moskitiery- standard turystyczny
 • Transport Nepal:
  – wynajęty dla grupy bus na trasach: lotnisko – hotel — lotnisko
  – autobusy z klimatyzacją na trasach KTM– Chitwan, Chitwan – Pokhara , Pokhara – KTM
  – zwiedzanie KTM, transfery na/z dworców (riksze, taxi)
 • OPIEKA PILOTA
 • UBEZPIECZENIE KL i NNW

DODATKOWO PŁATNE :

 • wiza Nepalska płatna na granicy cena 25 USD
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów ok. 100 USD
 • Wyżywienie – smaczna kuchnia również Europejska bardzo duża ilość restauracji i Barów wokół hotelu .

POKHARA :

*** Fakultatywnie: 3-dniowy trekking z przewodnikiem nepalskim w okolice Annapurny (najwyższy punkt Poon Hill, 3210 m n.p.m.; koszt, w zależności od liczebności grupy, ok. $85, w tym zezwolenie, wynagrodzenie nepalskiego przewodnika). Przez dwa dni wędrujemy szlakiem Szerpów z miejscowości Nayapul do Ghorepani, skąd „zaatakujemy” Poon Hill. Poon Hill to jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Himalajach, skąd widać wszystkie szczyty Annapurny, oraz Daulagiri. Po drodze wioski nepalski, Macchapucchre, codzienne życie Szerpów, tragarzy. Trekking prosty, acz wymagający pewnej kondycji fizycznej.

Zapisz się!