Kalifornia

Kalifornia

Kalifornia
Skarby Dzikiego Zachodu

Zapraszamy w niezwykłą podróż po Stanach Zjednoczonych. Poczuj gwiazdorski klimat Kalifornii zwiedzając wielkie studia filmowe Miasta Aniołów, na własne oczy przekonaj się, jak wygląda największa świątynia hazardu – Las Vegas, poczuj grozę wypalonej słońcem Doliny Śmierci. Pozwól się zachwycić zapierającej dech w piersiach przyrodzie Stanów Zjednoczonych…

PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ

Wylot z Polski. Przylot do Los Angeles. Zakwaterowanie w hotelu.

Odpoczynek po podróży. Nocleg.

2 DZIEŃ

Zwiedzanie Los Angeles: słynne studia filmowe- Universal; Wizyta w Hollywood: Spacer „Aleją Gwiazd”, na której znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów, Chiński Teatr – miejsce rozdawania Oskarów. Przejazd Sunset Bulwar. Podglądanie rezydencji znanych aktorów i piosenkarzy w Beverly Hills. Nocleg.

3 DZIEŃ

Wyjazd z Los Angeles. Przejazd przez Barstow, zwiedzanie miasteczka „widmo” – Calico. Przyjazd do Las Vegas. Wieczorne zwiedzanie atrakcji Las Vegas- przejazd limuzyną. Oglądanie niezwykłych kompleksów kasynowo-hotelowych. Uczestnictwo w wieczornych programach rozrywkowych w różnych hotelach m.in. Paris, Venice, N.Y., Piramida, Tańczące fontanny. Dla chętnych relaks na basenach i w przy hotelowym Spa. Nocleg w hotelu Treasure Island**** na głównej alei miasta.

4 DZIEŃ

Wyjazd z Las Vegas. Przejazd i zwiedzanie słynnej Zapory Hoover’a zbudowanej na rzece Colorado (250 m. wys!). Przejazd do Kingman. Podróż jednym z najdłuższych zachowanych odcinków legendarnej Route 66. Po drodze rezerwat Indian Hualapai oraz kilkanaście pustoszejących miasteczek, m.in. Peach Springs, które przypomina scenerię rodem z „Gron Gniewu” Steinbecka. Dojazd do Williams. Spacer po miasteczku o „westernowskim” klimacie. Zakwaterowanie w motelu. Wieczorna zabawa w klubie country, połączona z nauką tańca. Nocleg.

5 DZIEŃ

Przejazd nad Wielki Kanion. Ekscytujący lot helikopterem nad Kanionem (15min). Następnie przejazd wzdłuż południowej krawędzi Kanionu połączony z postojem w wielu punktach widokowych- podziwiane zapierających dech w piersiach widoków. Przejazd przez rezerwat Indian Navajo. Obiad w indiańskiej restauracji. Nocleg w Peage.

6 DZIEŃ

Przejazd nad malownicze Jezioro Powella. Następnie zwiedzanie bajecznie kolorowego Bryce Canyon National Park. oraz Parku Narodowego Zion cudownego zakątka stanu Utah Przejazd do Las Vegas na nocleg.

7 DZIEŃ

Odpoczynek w Las Vega , wieczorem zabawa i zwiedzanie Hoteli Kasyn min. Paris, Venice, New York, Mirage, Cesar Palace – nocleg.

8 DZIEŃ

Wyjazd z L.V. Przejazd do Parku Narodowego Death Valley, znajdującego się na Pustyni Mojave. To tu znajduje się najniżej położony punkt na półkuli zachodniej. Przejazd przez Dolinę Śmierci, gdzie zanotowano najwyższą temperaturę w Ameryce Północnej- aż 56.7 °C. Dojazd do miejscowości Bishop Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

9 DZIEŃ

Przejazd do najpiękniejszej, górskiej polodowcowej doliny świata, Parku Narodowego Yosemite. Przejazd krętą i wyjątkowo malowniczą obwodnicą parkową. Spacer wśród wspaniałych wodospadów i skał. Odpoczynek nad księżycowym (uwaga niedźwiedzie) jeziorkiem. Spacer po gaju sekwojowym. W Giant Sequoias zobaczymy największe drzewa świata, Wyjazd z Parku. Nocleg w Merced.

10 DZIEŃ

Przejazd do stolicy Kalifornii oraz najważniejszego ośrodka miejskiego z epoki gorączki złota- Sacramento. Spacer po Old Sacramento, gdzie salony, składy i magazyny pamiętające jeszcze dawne czasy przekształcono w atrakcyjne sklepy i restauracje. Oglądanie starodawnych lokomotyw z czasów gorączki złota. Wyjazd z Sacramento i przejazd przez Dolinę Napa, której słoneczne stoki są powszechnie uznawane za centrum amerykańskiego przemysłu winiarskiego. Postój w jednej z winnic połączony z degustacją wspaniałego wina. Przejazd do miejscowości Calistoga- dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli błotnych, z których słynie miasto. Nocleg pod San Francisco.

11 DZIEŃ

Przejazd do bajkowego San Francisco. Wizyta na przystani Fisherman’s Wharf. Rejs statkiem i zwiedzanie nieczynnego już więzienia na wyspie Alcatraz . Przejazd stromymi uliczkami miasta, m.in. Lombard Street- najbardziej stromą i krętą ulicą na świecie. Podziwianie wiktoriańskiej architektury San Francisco. Panorama i przejazd słynnym mostem Golden Gate. Wieczorny spacer po mieście- m.in. Chińska Dzielnica. Nocleg pod Monterey.

12 DZIEŃ

Monterey. Zwiedzanie czarującego miasteczka, w którym kiedyś burmistrzem był sam Clint Eastwood! 17 Mile Drive- przejazd płatną aleją znaną z oszałamiających widoków i luksusowych rezydencji. Dalszy przejazd słynną Autostradą Zachodzącego Słońca (No.1 Coastway). Zwiedzanie zamku Hearst’a – słynnego milionera, którego życie stało się inspiracją do nakręcenia filmu „Obywatel Kane”. Nocleg na wybrzeżu Pacyfiku.

13 DZIEŃ

Dalszy przejazd wzdłuż wybrzeża. Postój w ekskluzywnym Santa Barbara. Przejazd na lotnisko w Los Angeles. Wylot do Polski. Przesiadka w jednym z portów europejskich.

14 DZIEŃ

Przylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

CENY

CENA: 3900 ZŁ + 950 USD

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Polska – Los Angeles – Polska
  • 12 noclegów w USA w motelach autoryzowanych sieci – pokoje 2 osobowe
  • przejazdy komfortowymi mini vanami 6 os.
  • bilety wstępu do Parków Narodowych
  • opiekę pilota-kierowcy
  • ubezpieczenie KL, NNW

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

  • wyżywienie ok.40 USD /dziennie
  • lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (cena: ok. $180)
  • Bilety wstępów do Universal Studio (75 $ )

ZAPISZ SIĘ!