Indochiny

Indochiny

Podróż szalonego Buddy…
Tajlandia, Laos i Kambodża

Ten Azjatycki zakątek świata mieniący się kolorami buddyjskich szat i złotych świątyń jest tym co Azja ma najlepszego do zaoferowania egzotyczna przyroda, przyjaźni mieszkańcy, różnorodna wykraczająca po za wyobraźnie kuchnia i nie zwykła atmosfera Buddyjskich świątyń przenosi nas do świata pełnego miejsc do odkrywania nowego wokół Nas i daje szansę na zajrzenie w siebie. Bo co jest lepszego od podróżowania, aby znaleźć prawdę o świecie. Zapraszamy na podróż pełną przygód do Tajlandii i Kambodży.

PROPONOWANY PROGRAM

DZIEŃ 1 – POCZĄTEK PODRÓŻY

Wylot z Warszawy do stolicy Tajlandii – Bangkoku (zmiana stref czasowych + 7 godzin )

DZIEŃ 2 – BANGKOK- NAJGORĘTSZE MIASTO ŚWIATA

Według światowej Organizacji meteorologicznej to właśnie Bangkok jest najgorętszym miastem świata. Urzeka uśmiechem, odurza spalinami, zadziwia jedzeniem, pachnie kadzidłem, kanałami. Tutaj czas zatrzymał się, nie ustając w pędzie.

To stąd rozpoczniemy naszą szaloną podróż. Będziemy podróżować autobusem, samochodem, rikszą, łódką, na piechotę – a nawet jak ktoś chce na grzbiecie słonia.

Zakwaterowanie w dzielnicy globtroterów, w okolicy Khao San. Odpoczynek, czas na masaż a wieczorem aklimatyzacja podczas imprezy zapoznawczej w jednym z barów na Khao San. Nocleg.

DZIEŃ 3 – MIASTO UŚMIECHU

Zwiedzanie najważniejszych miejsc Bangkoku: Pałac Królewski ze złotym i szmaragdowym Buddą , Wat Po z leżącym Buddą ; wycieczka łodziami po kanałach dzielnicy Thonburi gdzie życie toczy się na wodzie. Powrót w okolicę Khao San, przy której dziesiątkach stoisk można spróbować specjałów  kuchni tajskiej oraz „turystycznych” smakołyków – smażonych larw, żuków, skorpionów lub karaluchów. Nocleg w hotelu czas wolny .

DZIEŃ 4-7 – SIEM REAP- ANGKOR SYJAM POKONANY

Po śniadaniu przejazd autobusem na granicę z Kambodżą. Transfer do Siem Reap. Zakwaterowanie w Hotelu z basenem, odpoczynek po podróży.

Nazwa miasta oznacza: Syjam Pokonany i jest dowodem na to, że Kambodżanie nigdy nie zapomnieli, że niegdyś sprawowali władzę nad Tajlandią. Wieczorem przeżyjemy kulinarną przygodę w lokalnych restauracjach, których specjalnością jest barbecue z mięsa: żaby, węża czy krokodyla. Dla chętnych wizyta w salonach masażu, spacer po nocnym bazarze czy relaks w klubach przy muzyce. 4 noclegi w hotelu.

Dzień 5 i 6 Przeznaczymy na zwiedzanie Angkoru – Zagubione miasto w środku dżungli , będziemy wędrować po wielu odebranym dżungli świątyniach. Czeka nas największa atrakcja całej wyprawy!

Angkor jest jedną z najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. To największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń), który był między IX, a XV wiekiem stolicą (a konkretnie kilkoma kolejnymi stolicami) wspaniałego Imperium Khmerskiego. Opustoszały z niewiadomych przyczyn. Dopiero w 1860 roku europejski badacz zupełnie przypadkiem natknął się na wspaniałe ruiny zagubione w środku dżungli i oddał je ponownie światu.

Wczesnym rankiem dla chętnych – wschód słońca. Śniadanie w Angkorze. Rano zobaczymy antyczną stolicę Angkor Thom (XII wiek), South Gate, Bayon Temple (unikatowa budowla z 55 wieżami udekorowanymi 200 uśmiechającymi się twarzami Avolokitesvara, Phimeanakas, Royal Enclosure, Elephants Terrace oraz Terrace of the Leper King). Zwiedzimy też słynną Angkor Wat, świątynie będącą zabytkiem Światowego Dziedzictwa. Świątynia wypełniona jest największymi na świecie płaskorzeźbami. Noclegi w Siem Reap.

DZIEŃ 7 – ŻYCIE NA WODZIE

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap i rejs łodzią do pływającej wioski. Po śniadaniu zapraszamy na całodzienny rejs łodzią po jeziorze Tonle Sap – Domy na palach, ściany szkół i świątyń obmywane przez fale, codzienne życie mieszkańców  wiosek położonych u brzegów Jeziora Tonle Sap toczy się na mostach, drewnianych platformach i gankach, z których można bezpośrednio zanurzyć nogi w wodzie. Wokół aż rodzi się od wrzecionowatych łodzi, którymi całe rodziny udają się na połów. W mętnych wodach jeziora kąpią się roześmiane dzieci, czasem za środek transportu służy im plastikowa lub metalowa miska… Tutejsi mieszkańcy są doskonale zaznajomieni z naturą jeziora, które choć czasem wylewa i zmusza ich do przeprowadzek na wyżej położone tereny, jest przede wszystkim źródłem życia i utrzymania wielu rodzin. Prawdopodobnie na jednym kilometrze kwadratowym jeziora może znajdować się nawet 10 ton ryb. To także największe jezioro Półwyspu Indochińskiego. Na kolacje oczywiście ryba z jeziora. Nocleg.

DZIEŃ 8 -13 – PLAŻE, RAJSKA WYSPA DALEKO OD ZIMY

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sihanoukville na wypoczynek. Zakwaterowanie w hotelu Wypoczynek. Wycieczka na rajską wyspę Koh Rong gdzie spędzimy 3 noce. Będziemy wylegiwać się na białych plażach i liczyć kokosy.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu przejazd do Phnom Penh: Zwiedzanie stolicy Phnom Penh – Srebrna Pagoda – Podłoga świątyni została wyłożona pięcioma tysiącami sztabek srebra, które ważą łącznie ok. 6 ton. W świątyni znajdują się 2 słynne posągi Buddy: jeden wykonany z kryształu baccarat, pochodzący z XVII w., oraz drugi – wykonany w całości ze złota, inkrustowany dziesięcioma tysiącami diamentów Pałac Królewski – Pałac Królewski został zbudowany w latach 60.tych XIX w. za panowania króla Norodoma. Zespół pałacowy składa się z kilku pawilonów i świątyń. Po środku znajduje się Sala Tronowa, która była miejscem intronizacji khmerskich monarchów. Nocleg w Hotelu

DZIEŃ 15 – POWRÓT DO BANGKOKU. CZAS NA RELAKS

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku i zakwaterowanie w dzielnicy globtroterów, Khao San. Po podróży, gdy poczujemy się nieco zmęczeni, koniecznie skierujmy swe kroki ku centrom tajskiego masażu. Doświadczeni fachowcy skutecznie uaktywnią przepływ energii w naszych ciałach, zapewniając totalne odprężenie i świetne samopoczucie. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 16/17 – POWRÓT DO KRAJU

Wyjazd na lotnisko do Bangkoku i powrót do kraju

Laos i Kambodża otworzyły się na świat, który powoli zaczyna się przekonywać do ich kulturowego bogactwa. Nie pozwólmy, aby inni wyprzedzili nas w odkrywaniu tajemnic tych krajów…

UWAGA !

Możliwość przedłużenia pobytu w Tajlandii na rajskich plażach Pattaya

17-21 – DZIEŃ. PATTAYA

Przejazd z Bangkoku na wybrzeże Pattaya do hotelu.

Czas wolny w Pattaya – jednym z najbardziej znanych kurortów Tajlandii. Pattaya to popularna miejscowość wypoczynkowa i idealne miejsce dla miłośników zabawy i życia nocnego. Polecamy również zwiedzić klasztory buddyjskie Wat Yanasangwararam oraz posąg Big Budda, skąd roztacza się cudowny widok na całe wybrzeże.

DZIEŃ 22 – BANGKOK – WARSZAWA

Po śniadaniu transfer z Pattaya na lotnisko w Bangkoku

DZIEŃ 23

Powrót do kraju !

Ceny

CENA ZA PAKIET PODSTAWOWY 17 DNI : 3500 ZŁ 1300 USD

CENA ZA PAKIET PODSTAWOWY + WYPOCZYNEK 23 DNI : 3500 ZŁ + 1500 USD

CENA OBEJMUJE:

 • Noclegi w hotelach – pokoje 2 osobowe. Standard hoteli 2 * lub 3* z klimatyzacją
 • Transport lokalny: mini – van , ryksze, łodzie oraz autokary
 • Przelot na trasie : Phnon Phnen – Bangkok
 • opieka polskiego pilota – przewodnika
 • przelot samolotem Warszawa- Bangkok- Warszawa
 • ubezpieczenie KL i NW. (200 tyś zł)

DODATKOWO PŁATNE:

 • Wstępy – ok. 70 USD
 • Wizy: Kambodża płatne na granicy – 60 USD
 • Wyżywienie – od 200 – 250 USD

UWAGA !

Prosimy o zabranie 3 fotografii paszportowych nie starszych niż 6 miesięcy

Ważność paszportu min. 12 miesięcy!

 

PRZYKŁADOWE CENY :

 • Obiad 2 dania z napojem ok. 5-6 USD
 • Masaż 1 godzina ok. 5 – 8 USD
 • Piwo 1 USD
 • Przejażdżka na słoniu 10 USD
 • Kanapka w restauracji 1 USD
 • Bilet do Angkoru – 1 dniowy – 50 USD
 • Obiad od 10 USD (dobra restauracja)
 • Masaż na 4 ręce ? – 15 USD

DODATKOWE INFORMACJE :

Szczepienia nie są obowiązkowe lecz zalecane:

 • żółtaczka A i B
 • błonica
 • tężec
 • dur brzuszny
 • Profilaktyka antymalaryczna MUGA lub inne środki na komary

UWAGI!

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika – w szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

Waluty

Zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, chociaż można również wymieniać euro, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny)

UWAGA! W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów). W Kambodży USD jest oficjalnym środkiem płatniczym. Wymiana innych walut jest konieczna na USD lub lokalną walutę (riel) i nie jest to korzystne.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.

Zapisz się!