Hawaje

Hawaje

„Raj Na Końcu Tęczy"
Hawaje

Gościnność i życzliwość stanowiące niemal filozofię życiową mieszkańców Hawajów, są tak wszechobecne w ich mentalności, że wyspy zyskały sobie przydomek „stanu aloha”, nawiązujący do słynnego hawajskiego pozdrowienia.
Nie trudno zrozumieć, dlaczego Hawaje postrzegane są jako synonim Raju na Ziemi. Imponujące wybrzeże urozmaicone bajecznymi plażami, palmy powiewające na wietrze, rafy koralowe i dymiące wulkany oraz kolorowe tęcze – to tylko niektóre z ich uroków. Każda z czterech głównych wysp archipelagu Hawajów ma swój unikalny charakter…

PROPONOWANY PROGRAM

DZIEŃ 1 – LEI

Tę niezwykłą podróż rozpoczniemy od przybycia na wyspę Oahu, gdzie w duchu, szacunku, miłości i przyjaźni zostaniecie przyjęci wieńcem lei- symbolem Honolulu, który podobnie jak taniec hula-stanowi element miejscowej tradycji. Pierwotnie lei miały charakter sakralny, były ofiarowywane bogom podczas religijnych obrzędów, obejmujących tańce i pieśni. Poczujmy się zatem jak bogowie…

DZIEŃ 2 – SUNSET ON THE BEACH

Od rana będziemy rozkoszować się plażą Waikiki Beach, znaną z widoków na wulkan Diamond Head.
Ciepły klimat, łagodne chmury i spienione lazurowe fale idealnie nadają się do surfowania. Będziecie mogli być tu również świadkami wielu imprez kulturalno – rozrywkowych, takich jak: zawody surfingowe, plenerowe występy tancerzy  hula czy  wyścigi kajaków, które odbywają się w różnych porach roku.

DZIEŃ 3 – DOOKOŁA WYSPY OAHU

Podczas tej wycieczki zobaczymy najpiękniejsze miejsca wyspy Oahu. Tę niezwykłą podróż rozpoczniemy od wjazdu do wnętrza krateru Diamond Head, który kształtem przypomina grzbiet tuńczyka. Kolejnymi przystankami będą punkty widokowe: Zatoka Hanauma, Gejzer Halona oraz Makapu’u. Każde z nich jednakowo zachwycające. Około południa czas na plażowanie w Waimanalo Beach Park , a dla chętnych również lokalny hawajski lunch pod gołym niebem. Następnie udamy się do Doliny Świątyń, gdzie znajduje się buddyjska świątynia Byodo – In, która kształtem symbolizuje mitycznego Feniksa, odradzającego się z popiołów. To właśnie tu, przy szumie wodospadu i w otoczeniu kwiatów, zieleni i ptaków można doświadczyć, niesamowitego uczucia bycia gdzieś daleko, poza zgiełkiem zabieganego, rozgorączkowanego  świata.
Kusząca woń ananasów zaprowadzi nas na plantację ananasów. Nie zapominajmy, ze jedna trzecia wszystkich ananasów pochodzi z Hawajów. To właśnie tam osiągnięto mistrzostwo w uprawie tego owocu..
Ostatnim punktem naszej magicznej podróży, będzie przejazd wzdłuż północnego wybrzeża oraz przystanek na zdjęcia na słynnej plaży Sunset.

DZIEŃ 4 – HISTORIA W „ SPOKOJNEJ ZATOCE”

Ten dzień rozpoczniemy od wyjazdu do portu w zatoce Pearl Harbor – największej bazy floty na Pacyfiku. Na dnie oceanu w pobliżu bazy do dziś spoczywa wrak USS Arizona, w którym zginęło 1177 marynarzy, w tym także kilku Polaków. Ponad wrakiem znajduje się oryginalny pomnik, mający postać platformy z tablicami, na której wypisano nazwiska wszystkich poległych podczas ataku Japończyków na bazę w 1941 roku. Co ciekawe, baza Pearl Harbor jest jednym z największych cmentarzysk na świecie, bowiem pochowano tam także tych marynarzy, którzy nie polegli podczas samego ataku. Poza samym pomnikiem w zatoce znajduje się także muzeum Arizona Memorial
Honolulu czyli Spokojna Zatoka zajmuje całą południową i wschodnią część wyspy Oahu. W mieście można zobaczymy zarówno piękne plaże nad oceanem, jak i labirynty handlowych pasaży, a także historyczne centrum świadczące o bogatej przeszłości tej aglomeracji. W tym cudownym miejscu znajduje się także jedyny w całych Stanach Zjednoczonych pałac królewski, zwany Pałacem lolani. Obecnie jest tam dostępne dla zwiedzających muzeum, w którym odtworzono wystrój wnętrz z końca XIX wieku. Nieopodal pałacu znajduje się pomnik Kamehamehy Wielkiego, króla, który jako pierwszy dokonał zjednoczenia wszystkich wysp z archipelagu hawajskiego.

DZIEŃ 5 – ZŁOTA PLAŻA

W tym dniu proponujemy odpoczynek na plaży. Waikiki to najpopularniejsza, obok brazylijskiej Copacabany plaża świata. I wy za 15$ w kiosku przy plaży możecie własnoręcznie otworzyć perłopława i zachować znalezioną w środku perłę.

DZIEŃ 6 – CENTRUM KULTURY POLINEZJI

Kolejny dzień naszej podróży możecie spędzić na plaży lub jeśli interesuje was historia i kultura mieszkańców Oceanii, chcemy was zabrać do Polinezyjskiego Centrum Kultury Laie, w którym to oprócz kultury Hawajów, poznacie obyczaje mieszkańców Samoa, Nowej Zelandii, Tahiti, Fidżi, Tonga oraz Markizów. Warto wspomnieć, że Centrum Kultury Polinezyjskiej to nie zwykły skansen, ale zrekonstruowane prawdziwe wioski, w których mieszkają ludzie, z opisywanych społeczności. Wieczorem zapraszamy na ucztę hawajską Luan oraz na rewię inspirowaną kulturą i mitologią Hawajów.

DZIEŃ 7 – DIAMOND HEAD I DOLINA MANOA

Ten dzień rozpoczniemy od wejścia do krateru Diamond Head Charakterystyczny wygląd krateru oraz bliskość kurortów turystycznych sprawiają, że jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Honolulu. Widoczny jest z wielu zakątków w mieście i okolicy. Na szczyt krateru wiedzie ponad kilometrowej długości trasa turystyczna. Na tę wyprawę po niebrukowanym szlaku, nierównych skałach i często w towarzystwie wiatru warto zabrać ze sobą wodę i latarki, które przydadzą się w tunelu.

Hawajska dżungla, często nazywana Doliną Tęczy, jest kolejnym unikalnym miejscem na świecie. Nie spotkamy tutaj żadnych gadów, węży, czy innych niebezpiecznych zwierząt. Natomiast jeżeli będziemy mieli szczęście, to wśród gąszczu pnączy i zieleni zobaczymy dzikie konie a nawet dziki. Natomiast przedzierając się przez dżunglę, wśród spektakularnych tęcz i idealnie zielonej roślinności, dotrzemy do wodospadu Manoa.

DZIEŃ 8 – WYSPA HAWAI’I

I w tym dniu możemy odpocząć na plaży lub wybrać się na całodzienną wycieczkę na
Hawai’i (Wielką Wyspę), która jest największą w archipelagu i oferuje olbrzymią różnorodność krajobrazów i przyrody z majestatycznie górującymi nad wszystkim wulkanami z płynącą lawą. W dodatku brzeg Wielkiej Wyspy stale się powiększa, a wszystko za sprawą Pele – hawajskiej bogini wulkanów, która według legend mieszka w jednym z pięciu wulkanów tworzących wyspę. Po niespełna godzinnym locie przybywamy do Hilo – miasta będącego stolicą wyspy. W dalszą drogę wyruszamy wynajętym vanem. W drodze do bogini Pele mijamy plantacje bananów, kawy i orzeszków, przejeżdżamy aleją drzew bananowych w Parku Królowej Liliuokalani. Hilo z uwagi na dużą obecność tropikalnych roślin nazywane jest „Orchideową Stolicą Świata”. Odwiedzamy więc znajdującą się w okolicy plantację tych eleganckich kwiatów w „Akatsuka Orchid Gardens”, jak również największą przetwórnię na świecie orzechów makadamia „Mauna Loa Macadamia Nut Factory”. Na przydrożnym straganie kosztujemy passion friuts, starfruit oraz guawy.

Kierując się na północ od stolicy wyspy docieramy do Akaka Falls State Park, gdzie mamy w planach zobaczyć dwa wodospady skryte w sercu lasu tropikalnego. Ostatnim etapem tej podroży jest zwiedzanie Hawai Volcanoes Park i ekscytujący spacer po zastygłej lawie.

DZIEŃ 9 – 10 RELAKS

Całodzienny wypoczynek na słynnej plaży Waikiki Beach

DZIEŃ 11

Szykując się do opuszczenia Hawajów odczuwamy ogromny niedosyt. Doświadczyliśmy zaledwie skrawka tego, co można tutaj przeżyć, a przecież pozostają jeszcze do zwiedzenia następne, równie piękne Hawajskie wyspy – Maui, Kauai, Molokai, Lanai…
Niestety, czas wracać…

Ceny

CENA : 4900 ZŁ + 1250 USD

Hotel nie koniecznie przy samej plaży, ale blisko. Hotel 3 * z basenem po 2 osobowe z AC

CENA OBEJMUJE:

 • 10 nocy w hotelu 3* w pobliżu plaży (pokoje 2-osobowe)
 • śniadania bufetowe
 • transfery z/na lotnisko
 • hawajskie powitanie girlanda kwiatów LEI
 • opieka polsko-języcznego przewodnika na Hawajach
 • przelot z Warszawa – Honolulu – Warszawa

*WYCIECZKI WLICZONE W CENĘ IMPREZY:

 • całodzienna wycieczka wokół wyspy Oahu
 • wycieczka do Pearl Harbor i Downtown
 • wycieczka Diamond Head i Manoa

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • obiado-kolacje: około 25-40 USD / dzień / osoba
 • zwyczajowe napiwki: 3USD od osoby za dzień pracy kierowcy oraz przewodnika
 • wycieczka do Centrum Kultury Polinezji 120 USD /os.
 • Wycieczka na Wielką Wyspę – 350 USD

ZAPISZ SIĘ!