Barwy Indii – Kerala

Barwy Indii – Kerala

Barwy Indii – Kerala

WYPRAWA FOTOGRAFICZNA

Przepiękne krajobrazy rozlewisk z plątaniną kanałów, palmy kokosowe przeglądające się w szmaragdowej wodzie, piaszczyste plaże, ryżowe poletka, plantacje kawy, herbaty i korzennych przypraw. Indyjski stan Kerala słynie z urodzajnej ziemi i najlepszego pieprzu na świecie. Wyśmienita kuchnia oferuje przygodę smaków. W programie, niezapomniany rejs po rozlewiskach „Wenecji Wschodu”, pokaz fascynującego tańca kathakali, wizyta w parku narodowym i podglądanie egzotycznych zwierząt pola pachnące przyprawami. To wszystko tworzy doskonałe okazje do robienia pięknych niepowtarzalnych zdjęć.

PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ – WARSZAWA – COCHIN

Przelot na trasie Warszawa – Cochin z przesiadką w jednym z portów lotniczych oraz Mumbaju.

2. DZIEŃ – COCHIN 

Lądowanie w Cochin, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. W zależności od godziny przylotu zaplanujemy sobie resztę dnia. W miarę wolnego czasu udamy się na zwiedzanie okolicy .

3-6 DZIEŃ

Wypoczynek na rajskich plażach wybrzeża Morza Arabskiego. Czas na warsztaty fotografii. Pobyt w hotelu ulokowanym nad morzem wśród dających cień palm kokosowych., zieleń, turkus Morza Arabskiego – idealne warunki na odpoczynek.

Czas wolny na plażowanie, odpoczynek, zabiegi ayurwedy (opcjonalnie).

Ośrodek Somatheeram położony jest przy prywatnym odcinku plaży Chowara. Do dyspozycji Gości jest ogród ziołowy, akademia ajurwedyczna, której specjalnością są starożytne indyjskie zabiegi medyczne oraz programy kulturalne, takie jak warsztaty z projektowania wzorów tatuaży henną.

Ośrodek Somatheeram Ayuveda otoczony jest 6 hektarami tropikalnej zieleni i położony jest 24,4 km od lotniska Thiruvananthapuram i 9 km od plaży Kovalam.

Pokoje mieszczą się w niewielkich drewnianych domkach z balkonem z widokiem na ogród lub morze. W pokojach znajduje się zestaw kosmetyków.

Goście mogą korzystać ze spokojnej atmosfery podczas zajęć jogi lub wybrać się na przejażdżkę kajakiem po okolicy. Na miejscu dostępny jest też odkryty basen, siłownia i biblioteka.

W ośrodku znajduje się restauracja, która zaprasza na tradycyjne dania z regionu Kerali, ajurwedyjskie potrawy wegetariańskie oraz inne dania zdrowej kuchni. Do dyspozycji Gości jest też całodobowa obsługa pokoju.

W trakcie pobytu wybierzemy się zobaczyć pobliskie Świątynie oraz targ ,możliwość zrobienia zakupów pamiątek i przypraw.

7. DZIEŃ – ALLEPEY – REJS 

Jedną z największych atrakcji Kerali są tzw. backwaters, czyli plątanina jezior, kanałów i lagun zanurzonych w tropikalnej roślinności. Obszar ten rozciąga się na długości około 180 km od Kollam na południu, poprzez Allepy aż po Cochi na północy. Powolny rejs statkiem wzdłuż kanałów i lagun pozwala się zrelaksować i całkowicie odprężyć. Tego dnia docieramy do Allepey, gdzie zaokrętujemy się do południa na statek zwany „houseboat”. Stąd wyruszmy na nasz dwudniowy rejs. Nocleg na statku.

8. DZIEŃ – REJS 

Kolejny dzień na wodzie. Rejsy po kanałach i lagunach realizowane są statkami zwanymi „houseboat” o średniej długość 18 metrów oraz szerokości 5 metrów, wykonanych z drewna i liści palmowych. Łodzie te służyły niegdyś kupcom do transportu swoich dóbr, obecnie przystosowane do ruchu turystycznego stanowią bardzo malowniczy element krajobrazu.

9. DZIEŃ – PARK NARODOWY PERIYAR WILDLIFE SANCTUARY 

Tego dnia kończymy nasz dwudniowy rejs; statek opuszczamy około 10 rano i udajemy się do Parku Narodowego Periyar oraz Rezerwatu Tygrysów. W samym sercu rezerwatu znajduje się malownicze jezioro utworzone sztucznie na skutek postawienia tamy w 1895 r. Stanowi ono naturalny wodopój dla zamieszkałej teren dzikiej zwierzyny. Przy wodopoju można podejrzeć między innymi: słonie indyjskie, dziki, sambary indyjskie, kilka gatunków jeleni oraz tygrysy. Szacuje się, że obecnie na terenie Parku Narodowego przebywa około 40 sztuk tygrysów. Osoby chętne zapraszamy na dwugodzinny rejs łodzią po jeziorze. Zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach parku.

10. DZIEŃ – COCHIN – MUMBAI – WARSZAWA

Wczesny poranny Transfer na lotnisko w Cochin i wylot do Polski.

11. DZIEŃ 

– Lądowanie w Warszawie , zakończenie wyprawy.

Ceny

CENA : 4000 ZŁ + 750 USD

PODANA CENA ZAWIERA:

 • Przejazdy i transfery busem klimatyzowanym zgodnie z programem
 • Przelot z Warszawa- Mumbai – Warszawa
 • Przelot Mumbai –Cochin
 • 5 noclegów w Domkach – hotel 4 * pokoje 2 osobowe z łazienkami i wiatrakiem
 • 5 śniadań w Hotelu
 • 1 nocleg nie daleko Parku Narodowego pokoje 2 osobowe z wiatrakiem
 • Podczas dwudniowego rejsu „Houseboat” 3 posiłki w cenie (zaczynamy lunchem, kończymy śniadaniem wybrane napoje w cenie)
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • 2 noclegi podczas rejsu „Houseboat” – łódź do dyspozycji grupy min. 15 osób
 • Ubezpieczenie Kl, NW i bagaż PZU
 • Opieka pilota

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • Pozostałych posiłków poza wymienionymi
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wizy do Indii
 • Pośrednictwa wizowego – 50 zł
[/vc_row]

Zapisz się!