Petersburg 1800 zł

Wróć
Category: Europa

0

 likes
Udostępnij tę galerię:

PETERSBURG I KRAJE BAŁTYCKIE

„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego. Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją.

Program wycieczki 25.06.17 – 03.07.2017

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników w godzinach porannych ok.6 i wyjazd przez Litwę do Rygi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem, m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. Podziwianie przepięknego parku i ogrodów. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Przejazd. Śniadanie.Przejazd do Sankt Petersburga. Objazdowa wycieczka po mieście, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki. zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wyjazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do Sankt Petersburga, Obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – przedstawienie folklorystyczne w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką.(40 euro) Nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, Katedra Kazańska, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Po południu rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Pożegnanie z Petersburgiem. Na trasie panorama Pskowa: Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przekroczenie granicy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8 /9:

Śniadanie. Przejazd na Litwę. Krótkie zwiedzanie Wilna, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), kościół św. Piotra i Pawła. Po południu wyjazd do kraju. Powrót do Sosnowca w godzinach porannych .

CENA : 1800 zł

Uwagi do wycieczki:

 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.:  700 zł

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
 • 7 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie (KL, NNW , bagaż )

Cena nie zawiera :

 • kosztu wizy rosyjskiej
 • pakiet do realizacji programu: 80 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, , zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki
 • rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga 15 EUR

Wizy:

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura podróży dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:

 1.  prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
 2. zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym – twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
 3. paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

Komentarze są zamknięte.