Indochiny 3500 ZŁ 1300 USD

Wróć
Category: Azja / Location: Indochiny

0

 likes
Udostępnij tę galerię:

Podróż szalonego Buddy…

Tajlandia ,Laos i Kambodża

Indochiny , ten Azjatycki zakątek świata mieniący się kolorami buddyjskich szat i złotych świątyń jest tym co Azja ma najlepszego do zaoferowania egzotyczna przyroda , przyjaźni mieszkańcy, różnorodna wykraczająca po za wyobraźnie kuchnia i nie zwykła atmosfera Buddyjskich świątyń przenosi nas do świata pełnego miejsc do odkrywania nowego wokół Nas i daje szansę na zajrzenie w siebie . Bo co jest lepszego od podróżowania aby znaleźć prawdę o świecie. Zapraszamy na podróż pełną przygód do Tajlandii i Kambodży.

Program wycieczki

Dzień 1 – Początek podróży

Wylot z Warszawy do stolicy Tajlandii – Bangkoku (zmiana stref czasowych + 7 godzin )

Dzień 2 – Bangkok- najgorętsze miasto świata

Według światowej Organizacji meteorologicznej to właśnie Bangkok jest najgorętszym miastem świata. Urzeka uśmiechem, odurza spalinami, zadziwia jedzeniem, pachnie kadzidłem, kanałami. Tutaj czas zatrzymał się, nie ustając w pędzie.
To stąd rozpoczniemy naszą szaloną podróż. Będziemy podróżować autobusem, samochodem, rikszą, łódką, na piechotę – a nawet jak ktoś chce na grzbiecie słonia.
Zakwaterowanie w dzielnicy globtroterów, w okolicy Khao San. Odpoczynek, czas na masaż a wieczorem aklimatyzacja podczas imprezy zapoznawczej w jednym z barów na Khao San. Nocleg.

Dzień 3 – Miasto uśmiechu

Zwiedzanie najważniejszych miejsc Bangkoku: Pałac Królewski ze złotym i szmaragdowym Buddą , Wat Po z leżącym Buddą ; wycieczka łodziami po kanałach dzielnicy Thonburi gdzie życie toczy się na wodzie. Powrót w okolicę Khao San, przy której dziesiątkach stoisk można spróbować specjałów  kuchni tajskiej oraz „turystycznych” smakołyków – smażonych larw, żuków, skorpionów lub karaluchów. Nocleg w hotelu czas wolny .

Dzień 4-5-6 -7 Siem Reap- Angkor Syjam Pokonany

Po śniadaniu przejazd autobusem na granicę z Kambodżą. Transfer do Siem Reap . zakwaterowanie w Hotelu z basenem , odpoczynek po podróży.
Nazwa miasta oznacza: Syjam Pokonany i jest dowodem na to, że Kambodżanie nigdy nie zapomnieli, że niegdyś sprawowali władzę nad Tajlandią. Wieczorem przeżyjemy kulinarną przygodę w lokalnych restauracjach, których specjalnością jest barbecue z mięsa: żaby, węża czy krokodyla. Dla chętnych wizyta w salonach masażu, spacer po nocnym bazarze czy relaks w klubach przy muzyce. 4 noclegi w hotelu.
Dzień 5 i 6 Przeznaczymy na zwiedzanie Angkoru -Zagubione miasto w środku dżungli , będziemy wędrować po wielu odebranym dżungli świątyniach. Czeka nas największa atrakcja całej wyprawy!
Angkor jest jedną z najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. To największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń),który był między IX, a XV wiekiem stolicą (a konkretnie kilkoma kolejnymi stolicami) wspaniałego Imperium Khmerskiego. Opustoszały z niewiadomych przyczyn. Dopiero w 1860 roku europejski badacz zupełnie przypadkiem natknął się na wspaniałe ruiny zagubione w środku dżungli i oddał je ponownie światu.
Wczesnym rankiem dla chętnych – wschód słońca. Śniadanie w Angkorze . Rano zobaczymy antyczną stolicę Angkor Thom (XII wiek), South Gate, Bayon Temple (unikatowa budowla z 55 wieżami udekorowanymi 200 uśmiechającymi się twarzami Avolokitesvara, Phimeanakas, Royal Enclosure, Elephants Terrace oraz Terrace of the Leper King. Zwiedzimy też słynną Angkor Wat, świątynie będącą zabytkiem Światowego Dziedzictwa . Świątynia wypełniona jest największymi na świecie płaskorzeźbami. Noclegi w Siem Reap.

Dzień 7 życie na wodzie

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap, i rejs łodzią do pływającej wioski. Po śniadaniu zapraszamy na całodzienny rejs łodzią po jeziorze Tonle Sap – Domy na palach, ściany szkół i świątyń obmywane przez fale, codzienne życie mieszkańców  wiosek położonych u brzegów Jeziora Tonle Sap toczy się na mostach, drewnianych platformach i gankach, z których można bezpośrednio zanurzyć nogi w wodzie. Wokół aż rodzi się od wrzecionowatych łodzi, którymi całe rodziny udają się na połów. W mętnych wodach jeziora kąpią się roześmiane dzieci, czasem za środek transportu służy im plastikowa lub metalowa miska… Tutejsi mieszkańcy są doskonale zaznajomieni z naturą jeziora, które choć czasem wylewa i zmusza ich do przeprowadzek na wyżej położone tereny, jest przede wszystkim źródłem życia i utrzymania wielu rodzin. Prawdopodobnie na jednym kilometrze kwadratowym jeziora może znajdować się nawet 10 ton ryb. To także największe jezioro Półwyspu Indochińskiego. Na kolacje oczywiście ryba z jeziora Nocleg.

Dzień 8 -13 plaże, rajska wyspa daleko od zimy

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sihanoukville na wypoczynek. Zakwaterowanie w hotelu Wypoczynek . Wycieczka na rajską wyspę Koh Rong gdzie spędzimy 3 noce Będziemy wylegiwać się na białych plażach i liczyć kokosy

Dzień 14

Po śniadaniu przejazd do Phnom Penh: Zwiedzanie stolicy Phnom Penh – Srebrna Pagoda – Podłoga świątyni została wyłożona pięcioma tysiącami sztabek srebra, które ważą łącznie ok. 6 ton. W świątyni znajdują się 2 słynne posągi Buddy: jeden wykonany z kryształu baccarat, pochodzący z XVII w., oraz drugi – wykonany w całości ze złota, inkrustowany dziesięcioma tysiącami diamentów Pałac Królewski – Pałac Królewski został zbudowany w latach 60tych XIX w. za panowania króla Norodoma. Zespół pałacowy składa się z kilku pawilonów i świątyń. Po środku znajduje się Sala Tronowa, która była miejscem intronizacji khmerskich monarchów Nocleg w Hotelu

Dzień 15 Powrót do Bangkoku. Czas na relaks

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku i zakwaterowanie w dzielnicy globtroterów, Khao San. Po podróży, gdy poczujemy się nieco zmęczeni, koniecznie skierujmy swe kroki ku centrom tajskiego masażu. Doświadczeni fachowcy skutecznie uaktywnią przepływ energii w naszych ciałach, zapewniając totalne odprężenie i świetne samopoczucie. Nocleg w hotelu.

Dzień 16/17 Powrót do kraju

Wyjazd na lotnisko do Bangkoku i powrót do kraju

Laos i Kambodża otworzyły się na świat, który powoli zaczyna się przekonywać do ich kulturowego bogactwa. Nie pozwólmy, aby inni wyprzedzili nas w odkrywaniu tajemnic tych krajów…

UWAGA !

Możliwość przedłużenia pobytu w Tajlandii na rajskich plażach Pattaya

17-21 dzień. Pattaya

Przejazd z Bangkokou na wybrzeże Pattaya do hotelu.
Czas wolny w Pattaya – jednym z najbardziej znanych kurortów Tajlandii. Pattaya to popularna miejscowość wypoczynkowa i idealne miejsce dla miłośników zabawy i życia nocnego. Polecamy również zwiedzić klasztory buddyjskie Wat Yanasangwararam oraz posąg Big Budda, skąd roztacza się cudowny widok na całe wybrzeże.

Dzień 22 Bangkok – Warszawa.

Po śniadaniu transfer z Pattaya na lotnisko w Bangkoku

Dzień 23

Powrót do kraju !

Cena za pakiet podstawowy 17 dni : 3500 zł 1300 USD

Cena za pakiet podstawowy + wypoczynek 23 dni : 3500 zł + 1500 USD

Cena obejmuje:

 • Noclegi w hotelach – pokoje 2 osobowe. Standard hoteli 2 * lub 3* z klimatyzacją
 • Transport lokalny: mini – van , ryksze, łodzie oraz autokary .
 • Przelot na trasie : Phnon Phnen – Bangkok
 • opieka polskiego pilota – przewodnika
 • przelot samolotem Warszawa- Bangkok- Warszawa
 • ubezpieczenie KL i NW. (200 tyś zł)

Dodatkowo płatne:

 • Wstępy – ok. 70 USD
 • Wizy : Kambodża płatne na granicy – 60 USD
 • Wyżywienie – od 200 – 250 USD

Uwaga !

Prosimy o zabranie 3 fotografii paszportowych nie starszych niż 6 miesięcy
Ważność paszportu min. 12 miesięcy!

Przykładowe ceny :

 • Obiad 2 dania z napojem ok. 5-6 USD
 • Masaż 1 godzina ok. 5 – 8 USD
 • Piwo 1 USD
 • Przejażdżka na słoniu 10 USD
 • Kanapka w restauracji 1 USD
 • Bilet do Angkoru – 1 dniowy – 50 USD
 • Obiad od 10 USD ( dobra restauracja)
 • Masaż na 4 ręce 😉 – 15 USD

Dodatkowe Informacje :

 • Szczepienia nie są obowiązkowe lecz zalecane : żółtaczka A i B , błonica , tężec ,dur brzuszny
 • Profilaktyka antymalaryczna MUGA lub inne środki na komary

Uwagi!

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
Waluty 
Zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, chociaż można również wymieniać euro, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny) UWAGA! W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów). 
W Kambodży USD jest oficjalnym środkiem płatniczym. Wymiana innych walut jest konieczna na USD lub lokalną walutę (riel) i nie jest to korzystne.
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.

Komentarze są zamknięte.