Alaska 1900 USD + 3500 zł

Wróć
Category: Ameryka Północna

0

 likes
Udostępnij tę galerię:

ALASKA

Zapraszamy w niezwykłą podróż po Stanach Zjednoczonych. Poczuj gwiazdorski klimat Kalifornii zwiedzając wielkie studia filmowe Miasta Aniołów, na własne oczy przekonaj się, jak wygląda największa świątynia hazardu – Las Vegas, poczuj grozę wypalonej słońcem Doliny Śmierci ,Zabierzemy Cie na dziką Alaskę. Pozwól się zachwycić zapierającej dech w piersiach przyrodzie Stanów Zjednoczonych…

PROPONOWANY PROGRAM: 02.08-19.08.2017

1 DZIEŃ 2.08

Wylot z Polski. Przylot do Los Angeles z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych Zakwaterowanie w hotelu.
Odpoczynek po podróży. Nocleg.

2 DZIEŃ 03.08

Zwiedzanie Los Angeles: słynne studia filmowe – Universal; Wizyta w Hollywood: Spacer „Aleją Gwiazd”, na której znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów, Chiński Teatr- dawne miejsce rozdawania Oskarów. Przejazd Sunset Bulwar. „Podglądanie” rezydencji znanych aktorów i piosenkarzy w Beverly Hills. Nocleg..

4 DZIEŃ 04.08

Całodzienna wyprawa do Parku Disneya – nocleg w Los Angeles

5 DZIEŃ 05.08

Przejazd do miejscowości Laughlin w stanie Nevada po drodze zwiedzanie Parku Narodowego Joshua Tree w którym znajdują się niezliczone okazy drzew dziwacznie powyginanych przez niesprzyjający klimat pustyni Colorado , latem temp w tym miejscu sięga 50 C Zakwaterowanie w hotelu z basenami. nad rzeką Colorado. W hotelu znajduje się kilka barów i restauracji w tym bufety.. nocleg

6 DZIEŃ 06.08

Wyjazd z Laughlin. Wycieczka drogą „66” przejazd przez Góry Czarne i opuszczone stacje benzynowe oraz wyludnione miasteczka „Dzikiego Zachodu” Pozostałości po dawnej ruchliwej autostradzie łączącej Chicago z Los Angeles Na tej wycieczce można poczuć prawdziwą atmosferę Amerykańskiej prowincji. Po drodze miasteczko „ duchów”- Oatman
Przejazd przez Tame Hoovera – jedna z największych tego typu budowli na świecie. Przyjazd do Las Vegas. Wieczorne zwiedzanie atrakcji Las Vegas- Oglądanie niezwykłych kompleksów kasynowo- hotelowych. Uczestnictwo w wieczornych programach rozrywkowych w różnych hotelach m.in. Paris, Venice, N.Y. , Piramida, Tańczące fontanny. Dla chętnych relaks na basenach i w przyhotelowym Spa. Nocleg w hotelu *** na głównej alei miasta. Np. Excalibur.

6 DZIEŃ 07.08

Przelot z Las Vegas. Nad Grand Kanion samolotem , następnie przesiadka na helikopter oraz rajd nad czeluścią Kanionu Kolorado przerwa na lunch pieszy spacer przez punkty widokowe nad krawędzią kanionu . Powrót do las Vegas, wieczorne szaleństwa w kasynach i oglądanie spektaklu światło dźwięk w starym Las Vegas. Polecamy udział w jednym z licznych Show, są to bardzo atrakcyjne widowiska na najwyższym poziomie artystycznym. nocleg

7 DZIEŃ 08.08

Wyjazd z Las Vegas do Parku Narodowego Death Valley, znajdującego się na Pustyni Mojave. To tu znajduje się najniżej położony punkt na półkuli zachodniej. Przejazd przez Dolinę Śmierci, gdzie zanotowano najwyższą temperaturę w Ameryce Północnej- aż 56.7 °C. Zakwaterowanie w hotelu na trasie. Nocleg.

8 DZIEŃ 09.08

Przejazd do najpiękniejszej, górskiej polodowcowej doliny świata, Parku Narodowego Yosemite. Przejazd krętą i wyjątkowo malowniczą obwodnicą parkową. Spacer wśród wspaniałych wodospadów i skał. Odpoczynek nad księżycowym (uwaga niedźwiedzie) jeziorkiem. Spacer po gaju sekwojowym. W Giant Sequoias zobaczymy największe drzewa świata, Nocleg w Merced.

9 DZIEŃ 10.08

Przejazd do bajkowego San Francisco. Wizyta na przystani Fisherman’s Wharf.na przystani liczne stada fok! Rejs statkiem i zwiedzanie nieczynnego już więzienia na wyspie Alcatraz . Przejazd stromymi uliczkami miasta, m.in. Lombard Street- najbardziej stromą i krętą ulicą na świecie. Podziwianie wiktoriańskiej architektury San Francisco. Panorama i przejazd słynnym mostem Golden Gate. Wieczorny spacer po mieście- m.in. Chińska Dzielnica. Nocleg.

10 Dzień 11.08

Wyjazd z San Francisco. Przejazd do Monterey. Zwiedzanie czarującego miasteczka, w którym kiedyś burmistrzem był sam Clint Eastwood! 17 Mile Drive- przejazd płatną aleją znaną z oszałamiających widoków i luksusowych rezydencji. Nocleg w okolicy Monterey w klimatycznym hoteliku nad Pacyfikiem

11 Dzień 12.08

Przejazd słynną Autostradą Zachodzącego Słońca (No.1 Coastway). Po drodze zwiedzanie Zamku magnata prasowego Rndolpha Hearsta w stylu Mauretańskim ten okazały zamek był odwiedzany przez gwiazdy filmu i znanych polityków a jego kolekcja zapełniłaby nie jedno muzeum ! Przejazd przez Santa Barbara i Santa Monica , Nocleg w Los Angeles.

12 Dzień 13.08

Całodzienny pobyt w Los Angeles czas na zakupy Wieczorem wylot na Alaskę.
Przylot do Anchorage, największego miasta Alaski położonego w malowniczym zakątku pomiędzy odnogami Zatoki Cooka a górami Chugach. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Avenue. Nocleg w Anchorage .

13 Dzień 14.08

Rano opuszczamy Park Anchorage i udajemy sie na północ do Fairbanks. Po drodze zwiedzamy historyczne miasteczko Nenana. Od dawna osada ta byla miejscem wymiany handlowej i spotkań plemion Atabaskow, traperów i górników zamieszkujących centralną Alaskę. Do dzisiaj w Nenana zachowały się dawne tradycje i różnorodne kultury zamieszkujących tu społeczności. Fairbanks, miasteczko leżące tylko 180 mil od kręgu polarnego. Fairbanks słynie z wyścigów psich zaprzęgów i konkursów rzeźby lodowej. W okresie zimowym dzień trwa tutaj zaledwie 3 godziny a częstym zjawiskiem atmosferycznym w tym okresie jest widok zorzy polarnej. Zwiedzanie North Pole – wioska św. Mikołaja, odpowiednik lapońskiego Rovaniemi w Europie – zakupy świątecznych prezentów  a na kolacje radzimy spróbować Alaskańskiego łososia. Nocleg w Fairbanks

Uwaga ! Aby zobaczyć wioskę Św. Mikołaja musimy przejechać jednego dnia 570 km ! (8 godzin )
Istnieje możliwość zorganizowania innego alternatywnego programu .

14 Dzień 15.08

Przejazd do Denali National Park Cały dzień poświęcamy na zwiedzanie najsłynniejszego parku narodowego Alaski – Denali. Denali w języku Atabasków znaczy „wielka” i tak do dzisiaj Indianie nazywają górę McKinley – najwyższy szczyt Ameryki Północnej (6194 m). Przejazd specjalnym autobusem widokową drogą wśród szczytów i dolin górskiego łańcucha Alaska (Alaska Range). Po drodze górskie jeziora, jęzory schodzącego lodowca oraz typowy obraz tundry i tajgi. Park Denali to także naturalne środowisko wielu gatunków zwierząt. Częstym widokiem są stada łosi, górskich kozic, reniferów, owiec Dalla i karibu. Napotkać też tu można watachy wilków i największego drapieżnika niedźwiedzia grizzli. Nocleg w Denali.

15 Dzień 16.08

Od rana dalsze zwiedzanie Parku Denali – W poszukiwaniu dzikich zwierząt , następnie przejazd do Anchorage na nocleg. Wieczorem krótkie zwiedzanie centralnej części miasta i spacer po najciekawszej, głównej ulicy Anchorage – 4 Avenue.

16 Dzień 17.08

Możliwość zwiedzania Imaginarium – muzeum, w którym obejrzymy ekspozycję poświęconą przyrodzie i geografii Alaski, lodowcom, zjawiskom zorzy polarnej a także zamieszkującym tu zwierzętom w tym niedźwiedziom polarnym i łosiom.
Wylot do Los Angeles , nocleg

17 Dzień 18.08

Rano ostatni spacer promenadą na Pacyfikiem pożegnanie z Ameryką , Wylot z Los Angeles do Polski

18 Dzień 19.08.

Zakończenie imprezy powrót do kraju

CENA: 1900 USD + 3500 zł

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Los Angeles – Anchorage – Los Angeles
 • 12 noclegów w USA na terenie Zachodnich Stanów w motelach autoryzowanych sieci i Hotelach 3 * pokoje z 2 szerokimi łóżkami (śniadania w miarę dostępności w hotelach)
 • 4 noclegi na Alasce
 • przejazdy komfortowym mini vanem z ubezpieczeniem
 • bilety wstępu do wszystkich parków narodowych
 • Przelot Samolotem i helikopterem nad Grand Kanion + wycieczka piesza
 • opiekę pilota-kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu

 We własnym zakresie:

 • wyżywienie ok. 40 – 50 USD dziennie/osoba
 • bilety wstępu do takich atrakcji jak studia filmowe Universal, Alcatraz,
  serwis Limo w Las Vegas
 • bilety na przedstawienia artystyczne w Las Vegas
 • dodatkowe wstępy np. Disney Park , inne muzea
 • bilety wstępu do wszystkich parków narodowych

Cena dodatkowych wstępów od osoby to ok. 250 – 300 USD

skomentować ten wpis


Kliknij na postaci, aby przewinąć