KATEGORIE BLOG:
Szukaj bloga:
10
Maj-2018

BAŁKAŃSKA KARAWANA

Bez kategorii   /  

„BAŁKAŃSKA KARAWANA”

RUMUNIA

Niezwykłe widoki, wielokulturowość, uśmiechnięci mieszkańcy, bogata architektura, liczne zabytki, ciekawe legendy i pyszna kuchnia przyciągają do Rumunii turystów z całego świata. W programie m.in.: zabytki z listy UNESCO , urokliwe miasteczka, zamki i zamczyska Transylwanii, zapraszamy na Wspaniałą przygodę z odwiedzinami u Drakuli .

 

Dzień 1. 28.04

Wyjazd z Sosnowca – przejazd przez Słowację do Kosic- zwiedzanie starego miasta i obiad  przejazd przez wschodnie Węgry ( Debrecin i Miskolc) – do Rumunii – przyjazd do Ile Felix w godzinach wieczornych. Możliwość relaksu w wodach  termalnych tego znanego w Rumunii kurortu. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 2. 29.04

Sniadanie – wyjazd z Baile Felixi – przejazd przez Siedmiogród , zwany tez Transylwanią- krainę Draculi i Vlada Palownika,  wampirów, tygiel kulturalny węgiersko-sasko- rumuński, oraz  twierdzę Karpat – Zwiedzanie zabytków  tajemniczej Shigishoary – Stare miasto, kościół książęcy, kryte schody, dom narodzin Vlada Palovnika  pierwowzoru Draculi.  Przejazd na nocleg do Poiana Brasov wieczorny spacer po starym mieście. Czarny Kościół, Kolacja , nocleg

 

Dzień 3. 30.04

Śniadanie, zwiedzanie wspaniałego zamku Peles – Letniej rezydencji Królewskiej w Sinaia położonej wśród gór Bucegi. Prejmer Kolacja, nocleg.

 

Dzień 4. 01.05

Śniadanie , Przejazd do Curtrea de Arges Letniej siedziby Hospodarzy Wołoskich , zwiedzanie przyklasztornego soboru Mistrza Manole, ruin twierdzy słynnego z okrucieństwa hospodara wołoskiego Wlada  Palownika. Kolacja nocleg

 

Dzień 5. 02.05

Śniadanie  – Przejazd  przez  Hunedoara do Miszkolca . Kolacja nocleg

 

Dzień 6. 03.05

Śniadanie – Relaks w gorących źródłach  z których słynie te stare uzdrowisko. Czas na obiad i powrót do Polski

Zakończenie imprezy około  północy

 

Świadczenia:

  • przejazd autokarem lux (barek, video, wc, klimatyzacja)
  • 4 noclegi w Rumunii Hotele 3 *
  • 1 nocleg na Węgrzech Hotel 3*
  • 5 śniadań i  5 obiadokolacji
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • pilot-przewodnik
  • system Audio Guide
  • opłata na Fundusz Gwarancyjny
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

 

CENA : 990 zł + 70 Euro

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Komentarze są zamknięte.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec