KATEGORIE BLOG:
Szukaj bloga:
10
Maj-2018

PODRÓŻ SZALONEGO BUDDY

Bez kategorii   /  

Podróż szalonego Buddy…

Tajlandia ,Laos i Kambodża

 

 

Indochiny , ten Azjatycki zakątek świata mieniący  się kolorami   buddyjskich szat i złotych świątyń  jest tym co Azja ma najlepszego do zaoferowania egzotyczna przyroda , przyjaźni mieszkańcy, różnorodna wykraczająca po za wyobraźnie kuchnia i nie zwykła atmosfera Buddyjskich świątyń przenosi nas do świata pełnego miejsc do odkrywania nowego wokół Nas i daje szansę na zajrzenie w siebie . Bo co jest lepszego od podróżowania aby znaleźć prawdę o świecie. Zapraszamy na podróż pełną przygód do Tajlandii  i Kambodży.

TERMIN : 20.11.18 – 12.12.18

Program wycieczki

Dzień 1  –  Początek podróży

Wylot z Warszawy do stolicy Tajlandii – Bangkoku (zmiana stref czasowych + 7 godzin )

Dzień 2 – Bangkok- najgorętsze miasto świata

Według światowej Organizacji meteorologicznej to właśnie Bangkok jest najgorętszym miastem świata.  Urzeka uśmiechem, odurza spalinami, zadziwia jedzeniem, pachnie kadzidłem,  kanałami. Tutaj czas zatrzymał się, nie ustając w pędzie.

To stąd rozpoczniemy naszą szaloną podróż. Będziemy  podróżować  autobusem, samochodem, rikszą, łódką, na piechotę –  a nawet jak ktoś chce na grzbiecie słonia.

Zakwaterowanie w dzielnicy globtroterów, w okolicy Khao San. Odpoczynek, czas na masaż  a wieczorem aklimatyzacja podczas imprezy zapoznawczej w jednym z barów na Khao San. Nocleg.

 

Dzień 3 – Miasto uśmiechu

Zwiedzanie najważniejszych miejsc Bangkoku: Pałac Królewski ze złotym i szmaragdowym Buddą , Wat Po z leżącym Buddą ; wycieczka łodziami po kanałach dzielnicy Thonburi gdzie życie toczy się na wodzie. Powrót w okolicę Khao San, przy której dziesiątkach stoisk można spróbować specjałów  kuchni tajskiej oraz „turystycznych” smakołyków – smażonych larw, żuków, skorpionów lub karaluchów. Nocleg w hotelu czas wolny .

 

Dzień 4-5-6-7 Siem Reap-  Angkor  Syjam Pokonany

Po śniadaniu  przejazd autobusem na granicę z Kambodżą. Transfer do Siem Reap . zakwaterowanie w Hotelu z basenem , odpoczynek po podróży.

Nazwa miasta oznacza:Syjam Pokonany i jest dowodem na to, że Kambodżanie nigdy nie zapomnieli, że niegdyś sprawowali władzę nad Tajlandią. Wieczorem przeżyjemy kulinarną przygodę w lokalnych restauracjach, których specjalnością jest barbecue z mięsa: żaby, węża czy krokodyla. Dla chętnych wizyta w salonach masażu, spacer po nocnym bazarze czy relaks w klubach przy muzyce. 4 noclegi w hotelu.

Dzień 5 i 6 Przeznaczymy na zwiedzanie  Angkoru -Zagubione miasto w środku dżungli , będziemy wędrować po wielu odebranym dżungli świątyniach.Czeka nas największa atrakcja całej wyprawy!

Angkor jest jedną z najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. To największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń),który był między IX, a XV wiekiem stolicą (a konkretnie kilkoma kolejnymi stolicami) wspaniałego Imperium Khmerskiego. Opustoszały z niewiadomych przyczyn. Dopiero w 1860 roku europejski badacz zupełnie przypadkiem natknął się na wspaniałe ruiny zagubione w środku dżungli i oddał je ponownie światu.

Wczesnym rankiem dla chętnych – wschód słońca. Śniadanie w Angkorze . Rano zobaczymy antyczną stolicę Angkor Thom (XII wiek), South Gate, Bayon Temple (unikatowa budowla z 55 wieżami udekorowanymi 200 uśmiechającymi się twarzami Avolokitesvara,  Phimeanakas, Royal Enclosure, Elephants Terrace oraz Terrace of the Leper King.  Zwiedzimy też  słynną Angkor Wat, świątynie będącą zabytkiem Światowego Dziedzictwa . Świątynia wypełniona jest największymi na świecie płaskorzeźbami. Noclegi w Siem Reap.

 

Dzień 7 życie na wodzie

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap, i rejs łodzią do pływającej wioski.Po śniadaniu zapraszamy na całodzienny rejs łodzią po jeziorze Tonle Sap – Domy na palach, ściany szkół i świątyń obmywane przez fale, codzienne życie mieszkańców  wiosek położonych u brzegów Jeziora Tonle Sap toczy się na mostach, drewnianych platformach i gankach, z których można bezpośrednio zanurzyć nogi w wodzie.Wokół aż rodzi się od wrzecionowatych łodzi, którymi całe rodziny udają się na połów. W mętnych wodach jeziora kąpią się roześmiane dzieci, czasem za środek transportu służy im plastikowa lub metalowa miska… Tutejsi mieszkańcy są doskonale zaznajomieni z naturą jeziora, które choć czasem wylewa i zmusza ich do przeprowadzek na wyżej położone tereny, jest przede wszystkim źródłem życia i utrzymania wielu rodzin. Prawdopodobnie na jednym kilometrze kwadratowym jeziora może znajdować się nawet 10 ton ryb. To także największe jezioro Półwyspu Indochińskiego. Na kolacje oczywiście ryba z jeziora J Nocleg.

 

Dzień 8 -13  plaże, rajska wyspa daleko od zimy

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sihanoukville na wypoczynek. Zakwaterowanie w hoteluWypoczynek . Wycieczka na rajską wyspę Koh Rong gdzie spędzimy  3 noce Będziemy wylegiwać się na białych plażach i liczyć  kokosy J

 

Dzień 14

Po śniadaniu przejazd do Phnom Penh:Zwiedzanie  stolicy Phnom PenhSrebrna Pagoda- Podłoga świątyni została wyłożona pięcioma tysiącami sztabek srebra, które ważą łącznie ok. 6 ton. W świątyni znajdują się 2 słynne posągi Buddy: jeden wykonany z kryształu baccarat, pochodzący z XVII w., oraz drugi – wykonany w całości ze złota, inkrustowany dziesięcioma tysiącami diamentów Pałac Królewski – Pałac Królewski został zbudowany w latach 60tych XIX w. za panowania króla Norodoma. Zespół pałacowy składa się z kilku pawilonów i świątyń. Po środku znajduje się Sala Tronowa, która była miejscem intronizacji khmerskich monarchów Nocleg w Hotelu

 

Dzień 15 Powrót do Bangkoku. Czas na relaks

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot  do Bangkoku i zakwaterowanie w dzielnicy globtroterów, Khao San. Po podróży, gdy poczujemy się nieco zmęczeni, koniecznie skierujmy swe kroki ku centrom tajskiego masażu. Doświadczeni fachowcy skutecznie uaktywnią przepływ energii w naszych ciałach, zapewniając totalne odprężenie i świetne samopoczucie. Nocleg w hotelu.

 

Dzień  16/17  Powrót do kraju `

Wyjazd na lotnisko do Bangkoku i powrót do kraju

Laos i Kambodża otworzyły się na świat, który powoli zaczyna się przekonywać do ich kulturowego bogactwa. Nie pozwólmy, aby inni wyprzedzili nas w odkrywaniu tajemnic tych krajów…

 

UWAGA !

Możliwość przedłużenia pobytu w Tajlandii na rajskich plażach Pattaya

 

17-21 dzień.Pattaya

Przejazd z Bangkokou na wybrzeże Pattaya do hotelu.

Czas wolny w Pattaya – jednym z najbardziej znanych kurortów Tajlandii.Pattaya to popularna miejscowość wypoczynkowa i idealne miejsce dla miłośników zabawy i życia nocnego. Polecamy również zwiedzić klasztory buddyjskie Wat Yanasangwararam oraz posąg Big Budda, skąd roztacza się cudowny widok na całe wybrzeże.

Dzień 22 Bangkok – Warszawa.

Po śniadaniu transfer z Pattaya na lotnisko w Bangkoku

Dzień 23

Powrót do kraju !

 

Cena za pakiet podstawowy 17 dni :3500 zł 1300 USD 

Cena za pakiet podstawowy + wypoczynek 23 dni:3500 zł+ 1500 USD

 

Świadczenia :

– Noclegi w hotelach – pokoje 2 osobowe. Standard hoteli 2 * lub 3* z klimatyzacją

– Transport lokalny: mini – van , ryksze, łodzie oraz autokary .

– Przelot na trasie :Phnon Phnen  –  Bangkok

– opieka polskiego pilota – przewodnika

– przelot samolotem Warszawa- Bangkok- Warszawa,

– ubezpieczenie KL i NW. (200 tyś zł)

 

 

Dodatkowo płatne :

Wstępy – ok. 70 USD

Wizy : Kambodża płatne na granicy – 60 USD

Wyżywienie – od 200 – 250 USD

 

Uwaga !

Prosimy o zabranie 3 fotografii paszportowych nie starszych niż 6 miesięcy

Ważność paszportu min. 12 miesięcy!

 

Przykładowe ceny :

Obiad 2 dania z napojem  ok. 5-6 USD

Masaż 1 godzina  ok. 5 – 8 USD

Piwo  1 USD

Przejażdżka na słoniu 10 USD

Kanapka w restauracji  1 USD

Bilet do Angkoru – 1 dniowy – 50 USD

Obiad od 10 USD ( dobra restauracja)

Masaż na 4 ręce 😉  – 15 USD

 

Dodatkowe Informacje :

– Szczepienia nie są obowiązkowe lecz zalecane : żółtaczka A i B , błonica , tężec ,dur   brzuszny .

–  Profilaktyka antymalaryczna  MUGA lub inne środki na komary

 

 

Uwagi!
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
Waluty
Zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, chociaż można również wymieniać euro, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny) UWAGA! W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów).
W Kambodży USD jest oficjalnym środkiem płatniczym. Wymiana innych walut jest konieczna na USD lub lokalną walutę (riel) i nie jest to korzystne.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.

 

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Komentarze są zamknięte.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec